روشهای طبیعی برای درمان درد گردن

پزشکی و سلامت5 ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

روشهای طبیعی برای درمان درد گردن

درمان درد گردن: زندگی امروزه باعث شده است تا بیشتر طول روز را در حال کار با کامپیوتر و لپ تاپ و… باشیم و اغلب گردن ما حالت افتاده و سکون دارد که باعث درد و گرفتگی در این ناحیه می شود. در این مطلب روشهایی برای درمان طبیعی گردن درد برای شما کاربران عزیز در نظر گرفته ایم که امیدواریم برای تان مفید باشد.

توصیه های طب سنتی برای درمان گردن درد

به نقل از پورتال رنگی، علائم گرفتگی گردن می‌تواند شامل:
درد و دشواری حرکت گردن از طرفی به طرف دیگر باشد.
اما باید بدانید معمولا این نشانه‌ها بیش‌تر از چند روز باقی نمی‌ماند و با استفاده از راه‌کارهایی که در ادامه آمده‌است، قابل مهار است.

علت درد گردن

راهکارهایی برای درمان درد و گرفتگی گردن

روش درمانی اول: فقط ۶۰ ثانیه برای درمان خشکی و گرفتگی گردن

یک دقیقه کافی است تا با کمک این روش، درد گردن را با مالش دادن از بین ببرید. برای شروع، مشخص کنید درد در کدام طرف گردن‌تان است. اگر در طرف چپ است، از دست چپ استفاده کنید. اگر طرف راست است از دست راست استفاده کنید.
با استفاده از انگشت‌تان مستقیما روی نقاط درد فشار بیاورید یا دست‌تان را آن‌قدر در آن نقاط فشار دهید تا فشار خوبی را در آن ناحیه احساس کنید، اما نه یک فشار نقطه‌ای. سرتان را در مسیر مخالف درد بچرخانید و چانه‌تان را به‌طور مورب به سمت زیر بلغ‌تان پایین ببرید. این مراحل را حدود ۱۵ تا ۲۰ بار پشت سر هم تکرار کنید. این کار را در طول روز تکرار کنید تا عضلات‌تان را نرم کنید.

فشار آوردن به نقاط دردناک در هنگام فعال‌سازی عضله می‌تواند به فروکش کردن درد کمک کند. اگر نمی‌توانید به نقطه‌ی درد دسترسی پیدا کنید، سعی کنید یک توپ تنیس را در ناحیه‌ی درد قرار دهید و به یک دیوار تکیه دهید تا فشار ایجاد کنید.
اگر این روش کمکی نکرد، شیوه‌ی زیر را امتحان کنید.

روشهای درمان گرفتگی گردن

روش درمانی دوم: حرکات کششی برای تسکین درد گردن

کشیدن عضلات گردن می‌تواند آنها را نرم نگه‌دارد و درد یا تنش از بین ببرد. این حرکات کششی ساده را در هنگام رانندگی در ماشین‌تان یا هنگام نشستن پشت میز امتحان کنید:

صاف بنشینید، ۱۰ بار هر دو کتف را منقبض کنید و سپس رها کنید.
۱۰ بار شانه‌هایتان را به عقب و پایین بچرخانید
به آرامی گوش‌تان را به شانه‌تان نزدیک کنید، هر طرف ۱۰ بار
به آرامی سرتان را از عقب به دست‌هایتان فشار دهید

پورتال رنگی _ روشهای طبیعی برای درمان درد گردن
منبع: دکتر سلام

برچسب ها

Please Login to comment