روشی عالی برای از بین بردن جوش و آکنه

پوست و مو ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

روشی عالی برای از بین بردن جوش و آکنه

جوش و آکنه یکی از شایع ترین مشکلات بین مردان و زنان است که در برخی از افراد بنا به شرایط سنی در زمان خاصی به وجود می آیند و برای برخی هم سن خاصی ندارد و معمولا هم این دسته از افراد با گلایه از این امر زندگی را سپری می کنند و البته بدون تلاش هم نمی مانند و روشهای مختلف را امتحان می کنند تا بتوانند به درمان آنها برسند. در این مطلب ما یک ماسک را برای شما معرفی کرده ایم که به شما در درمان آکنه و جوش کمک می کند.

روشی عالی برای از بین بردن جوش و آکنه (1)

راهکارهای درمان جوش و آکنه

آکنه با راهکارهای مختلفی قابل‌ درمان است. علت اصلی به وجود آمدن آکنه که گاه به‌ صورت برآمدگی و جوش‌های سیاه ظاهر می شود، عواملی مانند سلول‌های مرده پوست یا باکتری که باعث مسدود شدن پوست می‌شود و می‌تواند مشکلات متعدد پوستی به وجود بیاورد. گاهی حتی استرس و تغییرات هورمونی نیز می‌تواندبه جوش و آکنه منجر شود.

در این مطلب به یک روش خانگی برای از بین بردن جوش و آکنه می‌پردازیم. برای تهیه این ماسک نیاز به ویتامین C یا پوست پرتقال،عسل و روغن استوقودوس است.
ویتامین C در بازگرداندن تعادل pH مؤثر است. عسل نیز دارای خاصیت ضدعفونی‌ کننده آنتی‌اکسیدان و ضد باکتریایی است. استوقودوس ( اسطوخودوس ) نیز مانع بروز آکنه می‌شود.

مواد لازم برای تهیه ماسک ضد جوش و آکنه

یک قاشق مرباخوری پودر پرتقال
یک قاشق مرباخوری عسل
۳-۲ قطره روغن استوقودوس

طرز تهیه ماسک ضد جوش و آکنه

همه مواد را باهم مخلوط‌ کنید. به‌ صورت و گردن بمالید و بگذارید ۲۰ دقیقه بماند سپس با آب ولرم بشویید. این کار را هفته ای دو بار تکرار کنید.

پورتال رنگی _ روشی عالی برای از بین بردن جوش و آکنه

منبع: سیمرغ

Please Login to comment