روش انتخاب سایه چشم مناسب در آرایش صورت

آرایش و زیبایی ۰۷ آذر ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

روش انتخاب سایه چشم مناسب در آرایش صورت

آرایش صورت چیزی است که بسیار مورد علاقه خانمها می باشد؛ اما گاهی خانمها نکات مهم آرایشی را رعایت نمی کنند و یا اصلا نکات آرایشی را نمی دانند و بدون این آگاهی اقدام به آرایش صورت خود می کنند که باعث می شود نه تنها زیبایی آنچنانی به دست نیاورند بلکه سن آنها را بیشتر از آن چه باید نشان می دهد. یکی از نکات مهم در ارایش صورت آرایش چشم است که باید نکاتی مانند انتخاب سایه چشم، کشیدن خط چشم و… را در آن رعایت کرد.  در این مطلب سایه چشم و چگونگی انتخاب آن را برای شما در نظر گرفته ایم که امیدواریم این آموزش را بپسندید و آرایش چشم زیبایی داشته باشید. با ما هماه باشید.

سایه چشم
همانطور که پیشتر اشاره کردیم در میکاپ آرایش چشم نقش مهمی در زیباتر شدن شما  دارد البته باید راز چگونگی آرایش چشم را بدانید.

راز آرایش زیبای چشم:

اگر نمی دانید چطور سایه مناسب چشم تان را انتخاب کنید و با این سئوال درگیر هستید چه رنگ سایه ای برای چشم ام انتخاب کنم؟ حتما تا پایان ما را همراهی کنید.

آموزش گام به گام انتخاب سایه برای آرایش چشم:

در ادامه ضمن ارائه نکات مهم برای آرایش چشم، روش انتخاب سایه چشم نیز عنوان شده است.

 • ابتدا باید این نکته را بدانید که سایه‌های روشن چشم‌ها را بزرگ‌تر نشان می‌دهد در صورتیکه سایه‌های تیره به چشم حالت و فرم می‌دهد.
 • اگر می‌خواهید روی آرایش چشمانتان تأکید داشته باشید و کاری کنید که آن‌ها خودشان را بیشتر نشان دهند، در بقیه آرایش خود از رنگ‌های خنثی استفاده کنید بخصوص برای لب‌ها و گونه‌ها.
 • رنگ‌های سیاه، سرمه‌ای و نوک مدادی باعث بزرگ‌تر شدن عنبیه می‌شود و بین قسمت‌ سفید و رنگی آن تضاد زیبایی ایجاد می‌کند.
 • رنگ‌های سبز، آبی، خاکستری و بنفش تیره برای چشم‌های قهوه‌ای رنگ مناسب هستند.
 • می‌توانید از دو رنگ سایه استفاده کنید. تم‌های رنگ وانیلی برای ترکیب با رنگ‌های بالا عالی هستند. همچنین یک آرایش ساده‌ دودی چشم‌ها را برجسته‌تر نشان می‌دهند.

روش انتخاب سایه چشم مناسب در آرایش صورت

 • برای یک آرایش لایت روزمره از رنگ‌های روشن مثل گل‌ بهی، صورتی و قهوه‌ای روشن استفاده کنید. آرایش خود را با خط چشم قهوه‌ای کامل‌ تر کنید.
 • اگر آرایش غلیظ‌تر دوست دارید سایه‌ های تیره با خط چشم براق نقره‌ای یا طلایی بهترین انتخاب هستند.
 • برای چشم‌ های سبز رنگ سایه‌ های قهوه‌ای، سبز تیره و یاسی بسیار زیبا هستند. سایه طلایی رنگ برای آرایش شب بسیار مناسب است در صورتیکه رنگ‌های سفید و نقره‌ای برای چشمان سبز رنگ جالب به نظر نمی‌رسند.
 • رنگ عسلی ترکیبی از رنگ‌های قهوه‌ای و سبز است. به نظر می‌آید رنگ چشم‌ های عسلی با توجه به رنگ محیط اطراف تغییر می‌کند. تمام رنگ‌های ذکر شده برای چشم‌های سبز و قهوه‌ای رنگ می‌تواند برای این رنگ چشم هم مناسب باشند. این بستگی به شما دارد که بخواهید کدام رنگ سبز یا قهوه‌ ای چشمانتان بیشتر خودنمایی کند.
 • برای چشم‌ های آبی رنگ مشتقات رنگ نارنجی بسیار جذابند. از سایه‌ های آبی رنگ استفاده نکنید مگر اینکه تیره باشند.
 • اگر دارای چشم‌ های مشکی هستید شما آزادید از هر رنگی که می‌خواهید استفاده کنید و با تیره‌ ترین و روشن‌ ترین سایه‌ ها عالی به نظر برسید.

امیدواریم با نکات مطرح شده بتوانید به راحتی آرایش چشم تان را خودتان با حفظ تمام موارد مهم آن انجام دهید و زیباتر از همیشه به نظر برسید.

پورتال رنگی _ روش انتخاب سایه چشم مناسب در آرایش صورت / سایه چشم
منبع: سیمرغ

برچسب ها
loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !