روش اپیلاسیون در خانه

آرایش و زیبایی ۰۹ آبان ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

روش اپیلاسیون در خانه

اپیلاسیون از جمله روش هایی است که برای برداشتن موهای بدن مورد استفاده خانمها قرار می گیرد. در این مطلب ما می خواهیم برای شما نوعی اپیلاسیون را آموزش دهیم که به راحتی در منزل خودتان این کار را انجام دهید و دیگر نیازی به آرایشگاه رفتن نداشته باشید.
برای اپیلاسیون، موهها نباید بیش از ۴ تا ۶ میلیمتر  بلند باشند. چرا که اگر موها خیلی کوتاه باشند هنگام اپیلاسیون کاملا با ریشه خارج نمی شوند. و اگر موها خیلی بلند باشند ممکن است درد آن قابل تحمل نباشد..
می توانید به جای استفاده از پد های آماده، از لباس های کهنه با پارچه های نخی، جین یا کتانی که در خانه دارید و کاربردی ندارند استفاده کنید.

روش اپیلاسیون در خانه

روش اپیلاسیون در خانه


قبل از استفاده از موم محل مورد نظر را با پودر بچه آغشته کنید. چون پودر بچه یا نشاسته ذرت چربی و رطوبت بدن را جذب می کنند و باعث چسبندگی بهتر موم به مو و پوست شما می شوند و درد اپیلاسیون را کمتر می کنند.
موم را که درجه حرارت مناسبی دارد؛ به کمک چوب بستنی یا کارد، در جهت رویش موها روی پوست بمالید. یکی از پدها یا نوارهای پارچه ای که آماده کرده اید را روی موم قرار دهید و آن را جهت رویش موها کاملا صاف کنید. کمی صبر کنید تا موم خنک شود. مطمئن شوید نوار به خوبی چسبیده است. برای کندن پارچه پوستتان را بکشید و پایین نوار را گرفته در خلاف جهت رویش موها آن را بردارید. باید این کار را با سرعت و زاویه ای کمتر از ۹۰ درجه انجام دهید. در آخر کار اپیلاسیون پوستتان را با آب ولرم بشویید.
برای تمیزی بهتر و راحت تر می توانید مقداری آب را جوش آورده و ۱ قاشق سوپخوری جوش شیرین در آن بریزید و وقتی خنک شد با آن پوستتان را تمیز کنید و سپس آبکشی کنید تا نیازی به استفاده از مواد شوینده شیمیایی نداشته باشید.
اپیلاسیون

اپیلاسیون در خانه

نکات و هشدارها

  • بد نیست دو روز قبل از اپیلاسیون از یک لایه بردار بر روی بدن خود استفاده کنید.
  • اگر قسمتی از بدنتان در اثر اپیلاسیون قرمز شد می توانید از ژل خنک کننده کمک بگیرید و کمی حساسیت موضعی ایجاد شده را کاهش دهید.
  • اگر خیلی حساس هستید روزی را که نمی خواهید بیرون بروید به این کار اختصاص دهید.
  • اگر فکر می کنید پیش از تمام شدن کارتان موم سرد خواهد شد؛ از دو ظرف آب جوش کمک بگیرید؛ به صورتی که یکی روی اجاق باشد و زمانی که ظرف مورد استفاده تان خنک شد جای آن ها را با هم عوض کنید.
  • قبل از استفاده از موم دمای آن را بادقت کنترل کنید تا به پوستتان آسیبی نرسد.
  • از گرم کردن موم در ماکروفر اجتناب کنید؛ زیرا ماکروفر موم را به طور یکنواخت گرم نمی کند و ممکن است در حین کار خود را بسوزانید.

پورتال رنگی _ روش اپیلاسیون در خانه
منبع: phow.ir
روش اپیلاسیون , بهترین روش اپیلاسیون

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of