جدیدترین روش برای افزایش شانس باروری در زنان - پورتال رنگی

بارداری و زایمان 02 آذر 1394 بدون دیدگاه

جدیدترین روش برای افزایش شانس باروری در زنان

مادر شدن برای هر خانمی دلپذیر و دوست داشتنی است اما متاسفانه برخی از خانمها یا قدرت باروری ندارند یا این قدرت در آنان ضعیف است. روش های مختلفی برای رفع مشکل ناباروری در زنان و مردان در علم پزشکی وجود دارد اما گاهی می توان با کمک گرفتن از طبیعت و مصرف مواد طبیعی قدرت باروری را بالا برد و حتی مشکل ناباروری را حل کرد. باید گفت این بحث در مطالعات اخیر پزشکی هم ثابت شده است که موضوع اصلی بحث ما در این مطلب نیز می باشد. پس اگر خودتان مبتلا به مشکل ناباروری هستید و یا اگر اطرافیانتان مشکل ناباروری دارند این مطلب را از دست ندهید.

باروری

تازه ترین اخبار پزشکی از رفع مشکل ناباروری در زنان:

اگر پیگیر اخبار پزشکی باشید یقینا در می یابید که هر روز راهی تازه برای رفع مشکل ناباروری در زنان به وجود می آید و این راه همچنان ادامه دارد. در این راستا مطالعات جدید نشان داد که مصرف همزمان ویتامین E و D3 باعث افزایش شانس باروری در زنان می شود.
بر اساس این مطالعه که بر روی 100 زن مبتلا به ناباروری با علت سندرم تخمدان پلی کیستیک صورت گرفت مشخص شد که اصلاح کمبود ویتامینD3، شانس لانه گزینی جنین و همچنین دو قلویی را افزایش می دهد.
دکتر فرناز فاطمی، فوق تخصص ناباروری زنان و عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری ابن سینا در این باره گفت: این مطالعه نشان داد در افرادی که کمبود ویتامین آنها اصلاح شده بود، میزان بارداری تا 2.6 برابر افزایش یافت.
وی تصریح کرد: اصلاح ویتامینD3 در خانمهای نابارور مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک می تواند با بهبود مقاومت به انسولین ، شانس لانه گزینی جنین را افزایش دهد.

جدیدترین روش برای افزایش شانس باروری در زنان

در خصوص رفع مشکل ناباروری در زنان دکتر فاطمی همچنین بر نقش ویتامین E در افزایش شانس باروری تاکید و اضافه کرد: ویتامین E از طریق بهبود ترومبوز عروقی در بیماران و افزایش خونرسانی به اندومتر رحم می تواند باعث افزایش شانس لانه گزینی جنین شود.
در این مطالعه تاثیر مصرف همزمان ویتامین D3 و ویتامین E بر بیماران مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک که تحت درمان های کمک باروری (IVF) بودند، بررسی شد.
این عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری ابن سینا عنوان کرد: در شرایط عادی، تحریک تخمک گذاری و سیکل IVF باعث افزایش عوامل اکسیداتیو استرس و کاهش آنتی اکسیدانها می شود. در حالیکه اگر بتوان با استفاده از مکملهای آنتی اکسیدان، سطح فاکتورهای اکسیداتیو استرس را در خون و مایع فولیکولی کاهش و آنتی اکسیدانها را افزایش داد، شانس باروری افزایش می یابد.
دکتر فرناز فاطمی افزود: در این مطالعه با مصرف روزانه 400 میلی گرم ویتامین E و هر دو هفته 50 هزار واحد ویتامین D3 به مدت دو ماه ظرفیت تام آنتی اکسیدانی ( TAC) افزایش نیافت و MDAبه عنوان عامل اکسیداتیو استرس کاهش نیافت که این نیاز به مطالعات بعدی را با دوز بیشتر داروهای آنتی اکسیدان و مدت زمان بیشتر مصرف آن ها مطرح می کند.
وی تاکید کرد: ولی در هر صورت علی رغم اینکه تغییر قابل توجهی در فاکتورهای اکسیداتیو استرس دیده نشده مصرف همزمان مکمل ویتامین E وD3 با تاثیر بر میزان گیرندگی اندومتر و افزایش لانه گزینی باعث افزایش قابل توجه میزان بارداری و دو قلویی می شوند.
به امید روزی که مشکل باروری برای تمام زوجین حل شود.

پورتال رنگی _ جدیدترین روش برای افزایش شانس باروری در زنان
منبع: آسمونی

برچسب ها

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of