روش تمیز کردن کفش جیر

گوناگون ۲۲ فروردین ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

روش تمیز کردن کفش جیر

تمیز کردن کفش جیر: کفش جیر یکی از انواع مدلهای کفش است که زیبایی مخصوص به خود را دارد، اما تمیز کردن آن با مشکلاتی همراه است. اگر شما هم مدل کفش جیر دارید و می خواهید شیک و تمیز باشند با ما در این مطلب همراه باشید تا روشی ساده برای تمیز کردن این مدل کفش را یاد بگیرید.

آموزش تصویری پاک کردن کفشهای جیر

تمیز کردن کفش جیر

به کمک یک وسیله تقریبا تیز مثل سوهان چوبی ناخن، خراشیدگی کفش جیرتان را برطرف کنید. دقت کنید کشیدن سوهان روی کفش را به آرامی انجام دهید. پس از آن برای احیای پرز کفش از یک مسواک استفاده کنید و یا از سوهان تنها در یک جهت استفاده کنید.

پاک کردن کفش جیر

پاک کردن لکه روغن از کفش جیر:

شما می توانیدبرای تمیز کردن لکه‌های روغن و چربی از پودر تالک یا آرد ذرت استفاده کنید.

روش کار :
ابتدا لکه را با یک دستمال کهنه نرم و سفید رنگ، مثل پارچه تیشرت بمالید. پودر تالک یا آرد ذرت را روی لکه بپاشید و بگذارید یک شب روی آن بماند. برای تمیز کردن کفش جیر و آرد ذرت از روی کفش از جاروبرقی و سر برس آن استفاده کنید.

پاک کردن لکه کفش جیر

پاک کردن لکه جوهر از کفش جیر:

با آب و سرکه می‌توانید لکه جوهر را از کفش‌تان بزدایید. برای تمیز کردن کفش جیرتان که جوهری شده، یک قسمت سرکه سفید را با سه قسمت آب سرد رقیق کنید. با استفاده از یک کهنه این محلول را روی لکه جوهر بمالید. حداقل نیم ساعت صبر کنید تا کفش خشک شود. باقی مانده سرکه و لکه را با یک برس مخصوص جیر تمیز کنید.

روش پاک کردن لکه از کفش جیر

اگر لکه جوهر روی کفش جیر سمج باشد:
برای پاک کردن لکه جوهری سمج از الکل استفاده کنید. اگر بعد از استفاده از مخلوط آب و سرکه برای تمیز کردن کفش جیر، لکه جوهری باقی مانده است، با یک گوش پاک‌کن الکل ضدعفونی (ایزوپروپیل الکل) را روی لکه بفشارید. با یک حوله الکل باقی مانده روی جیر را تمیز کنید. با برس زدن کفش جیرتان به آرامی باقی مانده الکل و لکه جوهر از روی کفش‌تان پاک خواهد شد.

پاک کردن لکه روغن از کفش جیر

پرزهایی که خوابیده‌اند را به کمک بخار بلند کنید. با استفاده از یک کتری آب جوش، کفش جیرتان را بخار دهید. پس از تمیز کردن کفش جیر و بخار دادن، آن را دور از گرما خشک کنید.

چند نکته مهم در تمیز کردن مدلهای کفش جیر:

– برای تمیز کردن کفش جیر از شستشوی بیش از حد و دفعات زیاد با برس خودداری کنید.
– بعد از برس زدن منظم و مالش با پارچه، قسمت‌های کثیف کفش به طور کامل تمیز می‌شوند.

پورتال رنگی _ روش تمیز کردن کفش جیر
منبع: مدآنلاین

loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !