روش جلب اعتماد اطرافیان با زبان بدن - پورتال رنگی

روانشناسی و موفقیت , موفقیت ۰۷ شهریور ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

روش جلب اعتماد اطرافیان با زبان بدن

افراد تمایل دارند توانایی خود را در زمینه روانشناسی وفهم صداقت و چهره شناسی افراد بالا ببرند دروغ گوهای ماهر در این زمینه ها حالت چشم وژست ها کارشناس هستنداما زبان بدن فاکتور قوی برای فهم صداقت است و همینطور ما تمایل بیشتری به کمک کردن به افراد ساکت و آنهایی که گفت و گو نمی کنند داریم اگرچه تقلید هم یک راه اعتمادسازی است.زبان بدن

3 روش جلب اعتماد دیگران با زبان بدن

لرزش دست

تنها از یک دست استفاده کنید و دست را عمودی نگه دارید. وقتی دو دست لرزان رو به روی خود بیاورید مثل افراد گستاخ می شوید چندان خوب نیست با کف دست دست دیگر را بگیرید واگر لازم شد دست طرف مقابل راسفت بگیریدنه طوریکه استخوان های شان را فشار دهید در چنین مواقعی چشم در چشم یکدیگر نگاه کنید و هرگز دستهارا داخل جیب نگذارید.

صحبت کردن یا گوش کردن

چشم در چشم نگاه کردن بیشتر اوقات از اهمیت خاصی برخوردار است اما گاهی اوقات می تواند غیر عادی باشد.

نشستن یا ایستادن

اگر می خواهید با مرد صحبت کنید بهتر است کنار او بنشینیدنه مقابل آنها بایستید این کار کمتر موجب عصبانیت آنها می شود تا اینکه مقابل یکدیگر و چشم در چشم باانها صحبت کنید اما مقابل یک خانم بایستید یابنشینید اینگونه برای آنها بهتر است.

روش جلب اعتماد اطرافیان با زبان بدن

سایر روش های جلب اعتماد

لبخند بزنید

تحقیقات نشان داده است که لبخندواقعی، یعنی لبخندی که عضلات اطراف چشم را درگیر می کنند نشاندهنده اعتماد و امانت هستند. این لبخند، لبخند واقعی نامیده می شود زیرا از احساس درونتان برمی خیزد. هر زمان که با لبخند طبیعی خود احساس مثبتی را انتقال دهید اعتماد بیشتری را جلب خواهید کرد. پس قبل از واقعه احساسات تان را تنظیم کنید و روی چیزهای مثبت تمرکز کنید.

همچنین بخوانید:  راهنمای کامل با کلاس بودن در میهمانی ها

به عنوان مثال فکر کنید امروز قرار است با صدها مشتری جالب رو به رو شوید و با آن ها ارتباط برقرار کنید. اینگونه به جای این که به خودتان تمرکز کنید به ارتباط با مشتری متمرکز می شوید. اکنون برای ارتباط با دیگران یک ظرفیت عاطفی ایجاد کرده اید و احساسات مثبتی را تجربه می کنید. در نتیجه لبخند واقعی می زنید و دیگران اعتماد بیشتری به شما می کنند. این کار برای کسانی که برونگرایی بیشتر و مشکل عصبی کمتری دارند راحت تر است اما همه باید بتوانند با لبخند واقعی جلب اعتماد کنند.

رفتار طرف مقابل را تقلید کنید

یکی از قوی ترین روش ها برای جلب اعتماد تقلید رفتار طرف مقابل است. یعنی حرکاتتان را با حرکات او تطبیق دهید. به عنوان مثال اگر او آرام صحبت می کند شما هم آرام صحبت کنید. اگر بلند صحبت کنید احساس آرامش نخواهند داشت. تقلید فقط به نحوه صحبت کردن محدود نمی شود. ژست، حرکات دست و خیلی رفتارهای دیگر هستند که می توانید در مقابل آن ها کپی برداری کنید.

وقتی تقلید می کنید به آن ها احساس آرامش می دهید چون مثل آن ها رفتار می کنید و به قدری به شما اعتماد می کنند که احساس می کنند نسبتی با شما دارند. باید مراقب باشید که این کار را اشتباه انجام ندهید. بعضی ها در این کار افراط می کنند زیرا یاد نگرفته اند که چگونه باید رفتار دیگران را تقلید کنند.

اعتماد

به یاد داشته باشید که تقلید به معنای استفاده بردن از دیگران نیست بلکه به معنای ایجاد آرامش برای برقراری ارتباط است.

همچنین بخوانید:  چگونه در مصاحبه کاری موفق شویم

به فردی که در مقابلتان است دقت کنید

دقت فقط نگاه کردن به صورت مخاطب نیست بلکه هم باید به او نگاه کنید، هم صحبت کنید و هم اط نظر احساسی فعال باشید. با نگاه کردن به چشم او بفهمانید که حرف هایش را متوجه شده اید، سرتان را آرام تکان دهید و از کلمات کوتاه تایید استفاده کنید. نیازی نیست به چشم هایش خیره شوید. تماس چشمی به آن ها اطمینان می دهد که به حرف هایشان گوش می دهید و به آن ها اهمیت می دهید. وقتی دیگران بدانند که شخصیت و موقعیت شان را درک کرده اید بیشتر به شمااعتماد می کنند

خودتان را آسیب پذیر نشان دهید

به نظر من دلیل این که مردم بتمن را بیشتر از سوپرمن دوست دارند غیرواقعی تر بودن سوپرمن است. سوپر من قهرمانی آسیب ناپذیر است. هنگام صحبت کردن باید علاوه بر نقاط قوت، آسیب پذیر بودنتان را هم نشان دهید. نشان دادن آسیب پذیری به معنای فاش کردن تمام نقاط ضعفتان نیست بلکه باید واقعی باشید و اجازه دهید که دیگران شما را از نظر احساسی بشناسند. مردم به انسان های آسیب پذیر بیشتر اعتماد می کنند زیرا برایشان معقولانه و قابل قبول تر است.

ثابت کنید که به گفته های تان عمل می کنید

کسانی سعی دارند جلب اعتماد کنند باید انسان های قابل اعتمادی باشند. نمی توانید این مواردی که توضیح داده شده است را رعایت کنید اما در عمل چیزی کاملا متفاوت انجام دهید. اگر در اولین لحظات دیدار ثابت کنید که به گفته های تان عمل می کنید مردم بیشتر به شما اعتماد خواهند کرد.

همچنین بخوانید:  تضمین موفقیت با صبر کردن

زندگی رنگی با پورتال رنگی

5 1 vote
نظر شما در مورد این مطلب
Subscribe
Notify of
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x