روش ساده برای تهیه کیک بستنی

دسر و بستنی ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

روش ساده برای تهیه کیک بستنی

کیک بستنی یکی از خوشمزه ترین گزینه ها برای عصرانه و یا بهترین گزینه برای دسر مهمانی های شما است. اما شاید شما هم تصور کنید که درست کردن کیک بستنی مشکل است و مهارتهای خاصی نیاز دارد اما اگر با این مطلب از نُقل خبر همراه باشید می توانید به راحتی خوشمزه ترین کیک بستنی را درست کنید و در کنار اعضای خانواده و یا در کنار میهمانانتان نوش جان کنید.

آموزش تصویری درست کردن کیک بستنی

وسایل مورد نیاز برای کیک بستنی :

ظرف پیرکس مناسب
کاغذ روغنی
بستنی کاکائویی کیلویی
بستنی سفید کیلویی
کراکر (بسکوییت دراز) شکلاتی
بیسکوییت کرمدار شکلاتی (۵ تا ۱۰ عدد)
چیپس شکلاتی و نقل های کوچک رنگی برای تزئین کیک بستنی

طرز تهیه ی کیک بستنی :

روش ساده برای تهیه کیک بستنی (۲)

نحوه ی چیدن کراکر ها

ورقه ی روغنی را داخل ظرف پهن کنید. این کاغذ کمک می کند وقتی کیک بستنی آماده شد و اگر خواستید ظرفش را عوض کنید، به راحتی امکان پذیر باشد. ابتدا یک لایه کراکر بچینید، ممکن است مجبور شوید چند کراکر را نصف کنید. روی آن یک لایه بستنی سفید بگذارید. برای برداشتن بستنی می توانید از قاشق معمولی استفاده کنید و با یک لیوان آب ولرم تا بعد از برداشتن هر قاشق بستنی، قاشق را چند ثانیه شستشو دهید. این کار باعث می شود بستنی به قاشق نچسبد. روی لایه ی بستنی باز کراکر بچینید.

  روش ساده برای تهیه کیک بستنی (۳)

گذاشتن یک لایه کیک شکلاتی

حال یک لایه بستنی کاکائویی روی آن بگذارید. اگر یک لایه صاف نبود نگران نباشید، با گذاشتن کراکرها صاف می شود. پس باز روی بستنی کاکائویی هم یک لایه کراکر بچینید. باید سریع عمل کنید تا بستنی آب نشود. باز یک لایه بستنی سفید و بعد باز هم یک لایه دیگر کراکر بچینید. در آخر هم باز یک لایه نازک تر از قبل بستنی سفید بگذارید. ظرف را بپوشانید و داخل فریزر قرار دهید.

روش ساده برای تهیه کیک بستنی (۴)
بیسکوییت شکلاتی کرمدار و نقل های کوچک رنگی

 

  روش ساده برای تهیه کیک بستنی (۵)

تزئین کیک بستنی با بیسکوئیت کرمدار و نقل های کوچک رنگی
بیسکوییت های کرمدار را خورد کنید. اگر از شکلات آب شده می خواهید استفاده کنید در این مرحله آماده اش کنید. حال کیک بستنی را بیاورید بیرون از فریزر و روی آن را با شکلات آب شده یا چیپس شکلات، و پاشیدن نقل های کوچک رنگی تزئین کنید. تکه های بیسکوییت را هم روی کیک بچینید و باز کیک را داخل فریزر قرار دهید. حالا کیک بستنی شما آماده ی سرو کردن است.

  روش ساده برای تهیه کیک بستنی (۶)

کیک بستنی دسری مفرح و آسان
می توانید از این کیک بستنی برای مهمان دور همی یا تولد بچه ها استفاده کنید. خوراکی بسیار هیجان انگیز و خوشمزه است. نوش جان کنید و هوای کودک درون تان را بیشتر داشته باشید، شاید گاهی دلش کیک بستنی بخواهد!

پورتال رنگی : روش ساده برای تهیه کیک بستنی

منبع: بیتوته

loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !