روش فوری از بین بردن پف زیر چشم

پوست و مو ۲۲ آبان ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

روش فوری از بین بردن پف زیر چشم

آیا میدانستید اسید لاکتیک موجود در شیر به کم کردن پف زیر چشم و حتی سیاهی دور چشم کمک می کند؟ در این پست روش ساده و فوری استفاده از شیر برای درمان پف زیر چشم را پیشنهاد می دهیم.

مواد و لوازم مورد نیاز

پارچه نخی (اگر ندارید می توانید از پنبه را آغشته کنید.)

قیچی

۱/۴ فنجان شیر (حتی مقدار کم تر از آن نیز کافی است.)

روش از بین بردن پف زیر چشم با شیر

می توانید دو شکل قلب ویا نیم دایره از پارچه بریده و پد خود را آماده کنید.

شیر را به اندازه کافی روی پد ها بریزید تا کاملا آغشته شوند، البته نه تا حدی که چکه کند.

انگشت خود را روی تمام سطح پد بکشید تا اطمینان یابید کل سطح آن مرطوب است.

پدها را زیر چشم نزدیک خط مژه قرار داده بدون آنکه با خط مژه تماس داشته باشد.

به مدت ۳ الی ۵ دقیقه صبر کرده و سپس پدها را بردارید و از یک دستمال مرطوب برای پاک کردن باقی مانده شیر از صورت استفاده کنید.

می توانید از قطعه های خیار نیز به زیر چشم استفاده کنید.

روش فوری از بین بردن پف زیر چشم

روش های کم کردن امکان ایجاد پف زیر چشم

گزینه های زیادی (غیر جراحی) برای درمان پف شدید زیر چشم وجود ندارد ولی برخی چیزها است که می توان استفاده کرد و تا حدودی پف های شدید زیر چشم بهبود یابند.

روش های خیلی معمول کم کردن پف چشم :

داشتن خواب مناسب است.

نوشیدن مقدار فراوان آب در طول روز.

مصرف کم و محدود نمک.

* کارشناسان می گویند باید مصرف کافئین را نیز به حداقل برسانید.

دلایل اصلی پف زیر چشم

اصلی ترین عواملی که باعث بروز این مشکل می شوند را به شما معرفی کنیم.

۱- گرمای زیاد

هوای سردی که باعث می شود درجه حرارت گرم کننده خانه را بالا ببرید می تواند باعث خشک شدن و بالا رفتن حساسیت چشم ها شود. دلیلش این است که گرما می تواند غشاء مخاطی در چشم را خشک کند و باعث ضخیم شدن این بافت در چشم و حساس شدنش شود. نتیجه همه اینها پف آلود شدن چشم ها است.

۲- شب پیش خوب نخوابیده اید

می دانیم که خودتان هم از این مورد با خبر بودید اما لازم است که تکرار شود: خواب بد شب می تواند چشم ها را هنگام صبح متورم کند، مخصوصا اگر استرس داشته باشید. وقتی دچار استرس باشید غده آدرنال هورمون کورتیزول ترشح می کند و این هورمون تعادل نمک در بدن را تغییر می دهد. از آنجا که تعادل نمک بدنتان بهم ریخته است امکان دارد بدنتان مایعات را در خود حبس کند و دچار تورم شود.

روش فوری از بین بردن پف زیر چشم

۳- آلرژی فصلی

چشمان پف کرده یکی از نشانه های شایع همراه آلرژی های فصلی است. وقتی دچار آلرژی می شوید بدنتان با آزاد کردن هیستامین در سیستم خود کاملا به حالت هجومی می رود. در برخی موارد وقتی هیستامین در پوست آزاد می شود باعث واکنشی تجمعی مخصوصا اطراف چشم می شود.

۴- به آن موقع از ماه رسیدید!

ممکن است سندرم پیش از قاعدگی مقصر باشد. درست مانند دیگر قسمت های بدن که در طول قاعدگی ورم می کنند، چشمانتان نیز ممکن است آب در خود نگه دارند. درست مانند تورم شکم، پف کردگی چشم ها نیز پس از گذشت چند روز از بین می رود.

۵- گریه کرده اید

شاید زیاد با عقل جور در نیاید، اما می توان از نظر علمی توضیحش داد: پف کردگی چشم ها به خاطر گریه نتیجه کار کردن بیش از حد غدد اشک ساز است. وقتی این غدد اشک را بیرون می ریزند مایع خارج شده بیشتر آب دارد تا نمک. تفاوت غلظت نمک بین این اشک ها و بافت اطرافشان باعث بوجود آمدن پف کردگی پلک ها می شود.

۶- مصرف الکل

بدن نسبت به تغییرات کوچک رژیمی آسیب پذیر است. برای مثال الکل می تواند باعث کم آب شدن بدن و خشکی چشم ها شود. افرادی که غذاهای پر نمک می خورند نیز ممکن است در ناحیه چشم ها دچار حبس مایعات شوند که منجر به پف کردگی می شود.

۷- مشکل تیروئید دارید

بیشتر مواقع پف کردگی چشم ها مشکل بزرگی نیست اما گاهی ممکن است از علائم جانبی یک مشکل بزرگتر باشد. بیمارانی که دچار پرکاری تیروئید هستند ممکن است چربی اطراف چشمشان ضخیم شود و پف کردگی چشم اتفاق بیفتد. پف کردگی پلک می تواند به دلیل لوپوس، درماتومیوسیت و دیگر بیماری های مرتبط با پوست باشد.
بیشتر بخوانید:

درمان پف چشم

زندگی رنگی با پورتال رنگی

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of