روش هایی ساده برای پس انداز کردن

گوناگون ۲۷ آبان ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

روش هایی ساده برای پس انداز کردن

در زندگی همیشه نیاز است که پولی را به عنوان پس انداز در بانک یا خانه نگهداری کرد تا به قول معروف روز مبادا گیر تنگدستی نیفتیم؛ حالا ممکن است این روز مبادا برای خودمان اتفاق بیفتد و یا اطرافیان مان نیاز مبرم مادی داشته باشند و ما می توانیم از پس انداز خود با آنها کمک کنیم و البته این ها چقدر خاطرات شیرینی را برای هر فرد در زندگی رقم می زنند که بتوانیم خودمان یا اطرافیان مان را از سختی و فشار بیرون بکشیم. به این ترتیب پس انداز یکی از واجبات در زندگی هر کسی است که باید اصول آن را دانست تا به طریق مناسب انجام گیرد. در این مطلب ما به این مهم پرداخته ایم که امیدواریم مطلب زیر را مفید ارزیابی کنید. با ما همراه باشید.
پس انداز

راهکارهای ویژه و آسان برای پس انداز کردن:

امیدواریم روش های که در ادامه خواهید خواند را عملی کنید و بتوانید به نحو اساسی پس انداز کنید.

روش اول ) از بردن کارت های اعتباری همراه خودتون خودداری کنید. اگه به اندازه ی کافی پول نقد همراه خودتون بردارین و خونه رو برای خرید ترک کنین، به طور طبیعی جلوی خریدهای ناگهانی‌تون که اغلب باعث از بین رفتن سرمایه‌ تون میشه، گرفته میشه. ما اغلب به وسیله یه تیکه پلاستیک که همون کارت های اعتباری هستن، ولخرجی و افراط می کنیم.
روش دوم ) هنگام خرید تخفیف بخواین. شرکت های اقتصادی ممکنه بیشتر به دادن تخفیف بهتون تمایل داشته باشن اما تا وقتی خودتون درخواست نکنین، تخفیف واقعی نمیگیرین. منطقی باشین. با حالتی که نشون میده کاملا حق شماست درخواست تخفیف کنین. اگه جواب مثبت نگرفتین بخواین که با مسئول اون بخش صحبت کنین و درخواست خودتون رو به او بگین. اکثر اوقات شما بی خیال میشین و بدون تخفیف میرین.
روش سوم ) صبور باشین. برای ۳۰ روز با خودتون قرار بذارین که حداقل تو یه روز کامل هیچ خرید بزرگی نداشته باشین. دفعه ی بعد وقتی چیزی رو که دوس دارین می بینین از فروشگاه بخواین که براتون اون جنس رو تا روز بعد نگه داره. اگه تا ۲۴ ساعت آینده هنوز اون جیز رو میخواستین، بنابراین اون چیز مال شماست…حالا چه اون جنس، چیز بزرگی باشه چه کوچیک باشه مثلا کفش یا ابزار باشه و یا آبنبات باشه، این قانون می تونه پول شما رو ذخیره کنه.
روش چهارم ) از دوستاتون بخواین که شما رو تشویق کنن. در بسیاری از فرهنگ ها، صرفه جویی تو هزینه ها و پس انداز پول یه کار گروهیه. با مصمم بودن تو هدف هاتون، حالا اون هدف ها میتونه صرفه جویی تو مخارج جشن عروسی باشه، کم کردن هزینه های خونه و یا کمک مالی به دوی ماراتن باشه، میتونین پول بیشتری پس انداز کنین و اگه حمایت دوستان و خانواده رو تو این زمینه داشته باشین، با سرعت بیشتری پس انداز می کنین. اهداف مالی خودتون رو با کسانی که دوسشون دارین در میون بذارین.

روش هایی ساده برای پس انداز کردن

روش پنجم ) قیمت ها رو چک کنین. خریدهای ناگهانی یکی از بزرگترین اشتباهاتیه که مردم هنگام خرید آنلاین مرتکب می شن چونکه هیچ تضمینی داده نمی شه که بهترین معامله رو انجام دادین. به جاش، اول سایت های مقایسه قیمت رو چک کنین برای اینکه متوجه بشین کدوم فروشنده معامله بهتری با شما انجام میده و سعی کنین کوپن هایی رو پیدا کنین که بتونین قبل از خرید از اونها تو سایت استفاده کنین.

پورتال رنگی _ روش هایی ساده برای پس انداز کردن
منبع: نوین زی

برچسب ها
loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !