خواص روغن سیاه دانه برای روماتیسم و درد کلیه

خواص روغن سیاه دانه برای روماتیسم و درد کلیه

طب سنتی ایران از قدیم الایام تا کنون به صور مختلف کاربرد داشته است. در طب سنتی برای درمان دردها و همینطور برای پیشگیری از بسیاری از مشکلات و بیماریها روشهای مختلفی وجود دارد که اغلب بدون هزینه یا با کمترین هزینه صورت می گیرند. یکی از روشهای طب سنتی برای درمان دردهای روماتیسمی و همینطور برای درمان دردهای کلیوی استفاده از روغن سیاه دانه است. این دانه خوراکی دارای خواص بیشماری است که در ادامه در این مورد بیشتر برای شما کاربران عزیز صحبت کرده ایم.

خواص روغن سیاه دانه برای روماتیسم و درد کلیه (2)

معجزه روغن سیاه دانه در درمان دردهای کلیوی و ناراحتی های روماتیسمی

مسئول آموزش گروه داروسازی سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: بیماران مبتلا به ناراحتی کلیه یا دردهای روماتیسمی برای تسکین درد خود بجای کورتن می توانند از روغن سیاه دانه به صورت موضعی استفاده کنند.

به گزارش پورتال رنگی به نقل از ایرنا؛دکتر معصومه خادمی زاده افزود: کسانی که مبتلا به دردهای روماتیسمی هستند می توانند به صورت موضعی از روغن سیاه دانه استفاده کنند؛ قرار دادن روغن سیاه دانه روی کلیه ها نیز درد آن را کاهش می دهد.

وی خاطرنشان کرد: حتی خوردن یک قاشق غذاخوری سیاه دانه با روغن زیتون می تواند در کاهش درد کلیه ها موثر باشد.
مسئول آموزش گروه داروسازی سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: روغن سیاه دانه مانند کورتن یا مسکن فقط تسکین دهنده درد نیست بلکه آغاز درمان است.

به گفته خادمی زاده، افرادی که فکر می کنند بدن شان دچار انگل است می توانند به غذای خود سیر اضافه کنند.
کورتن با نام علمی کورتیکواستروئید معمولا برای تسکین درد استفاده می شوند اما در عین حال عوارضی مانند پوکی استخوان به همراه دارند.
مصرف سیاه دانه در روایات اسلامی نیز توصیه شده و گفته می شود روغن سیاه دانه در کاهش قند خون، تعادل فشارخون، بهبود آرتروز و التهاب لثه موثر است و کلیه و مجاری ادراری را تصفیه می کند.

پورتال رنگی _ خواص روغن سیاه دانه برای روماتیسم و درد کلیه

منبع: ایرنا

loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !