روغن های گیاهی بی خاصیت - پورتال رنگی

خواص خوراکی ها ۱۹ تیر ۱۳۹۵ ۳ دیدگاه

روغن های گیاهی بی خاصیت

روغن های گیاهی بی خاصیت

روغن های گیاهی بی خاصیت

روغن های گیاهی بی خاصیت _ نُقل خبر : پژوهشی جدید بر روی یک مطالعه قدیمی نشان می دهد که روغن های گیاهی چندان تاثیری بر سلامتی ندارند.احتمالا بسیاری از خوانندگان این مطلب مدت هاست که برای جلوگیری از آسیب دیدن سلامتی شان و نیز سالم تر ماندن از روغن های جامد و نباتی دوری می کنند و به انواع روغن های گیاهی برای پخت و پز روی آورده اند.

بحث ها و برخی تحقیقات مدرن انجام شده همگی توصیه به استفاده از روغن های گیاهی برای سالم ماندن می کنند و حتی انجمن قلب آمریکا نیز پیشنهاد داده است که برای سالم ماندن از روغن هایی مانند روغن زیتون استفاده کنیم. همه تبلیغات استفاده از روغن های گیاهی بر این پایه استوار است که مصرف این روغن ها باعث کاهش کلسترول خود و در نتیجه کاهش احتمال بیماری های انسداد قبلی و شریانی خواهد شد.این ایده البته تا کنون کم تر مورد بررسی و پژوهش های دقیق قرار گرفته است. در یکی از ازمعدود تحقیق های انجام شده که بین سال های ۱۹۶۸ تا ۱۹۷۳ انجام گرفته، افرادی که روغن های گیاهی را جایگزین روغن های دیگر کرده اند مورد بررسی قرار گرفته اند. یکی از نکات قابل توجه در مورد این تحقیق، این است که هیچ گاه به دقت به جزئیات آن پرداخته نشد و داده های حاصل از آن هیچ گاه مورد بررسی های موشکافانه قرار نگرفت اما بالاخره مطالعاتی که جدیدا منتشر شده است، داده های آن را موشکافانه تر بررسی کرده است.

رامسدن یکی از محققان موسسه ملی سلامتی که مشتاق به دقت دوباره در این پژوهش قدیمی شده بود، به همراه جمعی از همکاران خود مشاهده کردند که جایگزینی روغن های گیاهی به جای روغن های اشباع شده هیچ تاثیری بر روی میزان بیماری قلبی افراد ندارد. این پژوهش می گوید هیچ تقاوتی میان نرخ مرگ و میر ناشی از بیمارهای قلبی و یا بیماری های مرتبط با قلب بین این دو دسته وجود ندارد.

بر پایه این تحقیق هیچ نشانه و شواهدی وجود ندارد که افرادی که روغن های گیاهی مصرف می کنند، کم تر به بیماری های انسداد شریان های قلبی دچار می شوند. در واقع این تحقیق ضمن قبول این که افراد مذکور در نتیجه مصرف روغن های گیاهی کلسترول کم تری دارند، بیان می کند که این مساله هیچ ارتباطی با کاهش مرگ و میر ناشی از بیماری های انسداد قلبی ندارد.
این تحقیق حتی مدعی شده است که مصرف روغن های گیاهی در سنین بالای ۶۵ سال می تواند بر سلامتی افراد اثرات منفی تری نسبت به روغن های اشباع شده داشته باشد.

روغن های گیاهی بی خاصیت _ نُقل خبر
منبع : خبرگزاری مهر

روغن گیاهی

برچسب ها

3
دیدگاه بگذارید

2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
Notify of
محسن

بنظر بنده ، دلیل اصلی برمیگرده به سیاست تولید روغنهای به اصطلاح گیاهی که هیچکدام طبیعی نبوده یا حداقل از اون گیاهی که میگن روغن کشی نکردن ، مثال : شما برای تولید یک لیتر روغن آفتابگردان نیاز به پنج کیلو دانه دارید که قیمتی حدود سی هزار تومن داره .ما تازه این رو با بسته بندی میخریم پنج هزار تومن. وگرنه هیچ گیاهی نتنها مضر نبوده سرشار از خاصیت است. علی (ع) چه زیبا میفرماید: شکم خود را گورستان حیوانات نکنید. خداوند در قرآن کریم به کرات به ضرورت گیاه خواری و میوه ها اشاره کرده حتی بر آنها… بیشتر بخوانید »

مممم

واقعا طب اسلامی کارش حرف نداره
در طب اسلامی روغن حیوانی توصیه میشه چون نسبت به بدن انسان رو غن حیوان شبیه تر از گیاهه

ناشناس

پس لابد گوشت هم نسبت به سبزی برای سلامتی مفید تره چون سبزیجات ساختارشون کمتر شبیه بدن انسانه. آخه این چه استدلالی هست که شما می فرمایید