ریزش مو و دلایل آن

پوست و مو ۱۳ دی ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

ریزش مو و دلایل آن

ریزش مو علت‌ های مختلفی دارد که از مهم‌ ترین آنها می‌ توان به بیماری‌ های داخلی از جمله کم‌کاری تیرویید، دیابت، کم‌ خونی‌ ها، سوءتغذیه‌، رژیم‌ های بسیار شدید کاهش وزن و کمبود برخی ویتامین‌ ها و مواد معدنی به‌ خصوص ریزمغذی‌ ها مانند کمبود روی، ویتامین D، استرس‌ های فیزیولوژیکی که به بدن وارد می‌ شود و استرس‌ های روانی و عاطفی اشاره کرد.
ریزش مو و دلایل آن

فردی که از ریزش مو رنج می‌برد باید حتما به متخصص پوست مراجعه کند تا با انجام معاینه بالینی دقیق و آزمایش‌ های لازم، علت زمینه‌ ای مشکلش پیدا شود.

هرگونه استرس روانی شدید یا استرس فیزیولوژیکی که به بدن وارد شود، می‌ تواند باعث ریزش مو شود. استرس‌ ها می‌توانند به دلیل مشکلات عصبی روانی، انجام جراحی، بعد از یک بیماری تب‌ دار شدید، بعد از ناخوشی و بیماری شدید مزمن یا هر مساله دیگری به وجود بیایند و موها را دچار ریزش ناگهانی کنند.

در این نوع ریزش، تعداد موهایی که می‌ ریزد فراتر از حد طبیعی ۱۰۰-۵۰ تار موی روزانه است. این حالت ممکن است چند هفته یا چند ماه بعد از استرسی که به بدن تحمیل می‌ شود، آغاز شود و تا چند هفته یا چند ماه بعد هم ادامه داشته باشد.

ریزش مو و دلایل آن

معمولا با رفع استرس، رویش مو به حالت اولیه و قابل‌ قبولی باز خواهد گشت، با این حال درمان های حمایتی مانند مصرف ویتامین‌ ها و مکمل‌ های خوراکی، شامپو های ضد ریزش، اسپری‌ های تقویتی و… برای بیمار تجویز می‌ شود تا بتواند دوره ریزش مو را هر چه سریع‌ تر به سلامت طی کند، بنابر این جای نگرانی نیست.

البته به شرط اینکه بیمار تحت‌ نظر متخصص پوست معاینه شده باشد و به غیر از استرس، عامل زمینه‌ ساز دیگری مانند کم‌ خونی‌، بیماری‌ و… در کار نباشد.

loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !