زمین لرزه سنگین جان ۲۳۵ نفر در اکوادور را گرفت – آمار زنده

بین الملل ۲۹ فروردین ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

People stand next to the debris of a building after a 7.8 magnitude earthquake struck off the country's northwest Pacific coast causing "considerable damage", in Manta, Ecuador, April 16, 2016. REUTERS/Patricio Ramos

زمین لرزه اکوادور جان ۲۳۵ نفر را گرفت

زلزله ای به بزرگی ۸٫۷ ریشتر خط ساحلی اکوادور را لرزانده، حداقل جان ۲۳۵ نفر را گرفته و منجر به خسارات وسیعی در نزدیکی مرکز زلزله شد. مرکز هشدار سونامی اقیانوس گفت: تهدید سونامی در اثر زمین لرزه تقریبا برطرف شده است .

2-1

گزارشات اولیه از USGS حاکی از آن است زمین لرزه مرکزیتی به عمق ۱۰ کیلومتر و مسافت ۱۰۷ کیلومتر از شمال غربی مرکز کیوتو داشته است .

حدود ۱۰ دقیقه قبل از زمین لرزه ۷٫۸ ریشتری، منطقه ای یکسان با شدت ۸٫۴ ریشتر لرزیده بود . آژانس فضایی غیرنظامی اکوادور هشدار داده است که احتمال پس لرزه های شدیدتری در ۲۴ ساعت آینده وجود خواهد داشت .

به گفته معاون رئیس جمهور این کشور، حداقل ۲۳۵ نفر در نتیجه زمین لرزه کشته شده اند. این لرزش زمین منجر به آسیب های قابل توجهی در این کشور شده است .

خدمات اورژانسی گزارش داد پس از زمین لرزه اکوادور مردم زیادی زیر آوار ساختمانهای سقوط کرده در مرکز شهر Guayaquil اسیر شده اند . این شهر بزرگترین و پرجمعین ترین شهر در اکوادور با حدود  ۶۹٫۲ میلیون نفر جمعیت در مناطق شهری می باشد.

این زمین لرزه حدود ۴۰ ثانیه مرکز اکوادور را لرزاند در حالی که مردم در ساختمان ها در رعب و وحشت بسر می بردند. بخشهایی از کیتو بطور موقت بدون امکانات برق و مخابرات بوده و مردم با استفاده از ابزارهای ارتباطی و مخابراتی موجود ، پیام رسانی می کردند . فرودگاه این منطقه نیز برای امنیت بیشتر تخلیه شد .

loading...
loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !