. زنان عاشق حرف زدن هستند - پورتال رنگی

زنان عاشق حرف زدن هستند

حرف زدن

زنان عاشق حرف زدن هستند

وقتی زنان برای تماشای فیلمی تلویزیونی دور هم جمع می شوند، همزمان درباره موضوعات مختلفی مانند بچه ها، مردها، شغل و اتفاقات زندگی شان صحبت می کنند. اما وقتی عده ای زن و مرد با هم در کنار تلویزیون می نشینند معمولا مردان از زنان می خواهند تا ساکت باشند چرا که مردان نمی توانند هم تلویزیون نگاه کنند و هم حرف بزنند. آنان از این در حیرت هستند که چطور زنان این دو کار را با هم انجام می دهند. گذشته از این، به عقیده زنان هدف اصلی دور هم جمع شدن گذراندن وقت خوش و گسترش روابط است، نه نشستن و زل زدن به صفحه تلویزیون.

حرف زدن زنان

هنگام پخش آگهی های بازرگانی مرد معمولا از زن می خواهد که خط سیر داستان را برایش توضیح دهد و بگوید که روابط بین شخصیت ها به کجا خواهد کشید. مرد برخلاف زن قادر به خواندن و درک علایم ظریف غیر کلامی که احساس و عواطف درونی شخصیت فیلم را نشان می دهد، نیست. زنان از دیرباز و از آن زمان که روزهایشان را با زنان و بچه های دیگر می گذراندند، توانایی های گفتاری خود را گسترش دادند تا بتوانند روابط شان را حفظ کنند. هر زنی با حرف زدن این هدف را دنبال می کند: برقراری روابط و دوستی. اما منظور مرد از حرف زدن این است: گزارش حقایق.

حرف زدن

مردان به تلفن به عنوان ابزاری ارتباطی برای رد و بدل کردن اطلاعات با دیگران نگاه می کنند اما برای زنان تلفن وسیله ای است برای برقراری ارتباط. زن می تواند دو هفته تعطیلات را با دوستش بگذراند و تازه بعد از برگشتن به خانه دو ساعت هم تلفنی با او حرف بزند. اینکه دختران بیشتر از پسران حرف می زنند یک واقعیت است ولی مدرک معتبری دال بر اینکه دلیل این امر حرف زدن بیشتر مادران یا دختران است، وجود ندارد.

پورتال رنگی _ زنان عاشق حرف زدن هستند
منبع: آنچه زنان و مردان نمی دانند (نسل نواندیش)

loading...
اگه دوست داشتین این مطلبو واسه دوستاتونم بفرستید - زندگی رنگی با پورتال رنگی :)

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !

اطلاع از
wpDiscuz