زیبایی طبیعی با لیمو ترش تازه / خواص لیمو ترش

پزشکی و سلامت5 21 مهر 1394 بدون دیدگاه

زیبایی طبیعی با لیمو ترش تازه / خواص لیمو ترش

همانطور که می دانید لیمو ترش به ویزه لیمو ترش تازه خواص بسیار زیادی دارد. یکی از خواص لیمو ترش ، این است که می توان با آن زیبایی طبیعی را برای خود به ارمغان بیاوریم. در زیر چند نمونه از کاربردهای لیمو ترش تازه را برای شما عزیزان معرفی می کنیم.

خاصیت مرطوب کنندگی و روشن کنندگی

مخلوطی از مقداری آب لیمو ترش تازه و مقداری آب نارگیل خواص بسیار زیادی برای مرطوب کنندگی و روشن کنندگی پوست دارد. چرا که آب نارگیل خاصیت آب رسانی و آب لیمو ترش خاصیت پاک کنندگی برای پوست دارد.

خاصیت سفید کننده برای آرنج و زانو

معمولا نقاطی از بدن مانند آرنج و زانو به دلایل مختلفی رنگ تیره ای دارند، برای رفع تیرگی های روی پوست، یک عدد لیمو ترش را از وسط قاچ کنید و روی آن قسمت هایی از بدن بگذارید که تیره است.

خاصیت درمانی برای رفع جوش سر سیاه

معمولا جوش های سر سیاه نگرانی زیادی را برای افراد به وجود می آورد. برای رفع این نوع جوش ها می توان مقداری آب لیمو ترش تازه را روی قسمت هایی که جوش زده است بمالید.

خاصیت سفید کنندگی دندان

مقداری آب لیمو ترش تازه و مقداری جوش شیرین را با هم مخلوط کنید و بر روی دندان هایتان بگذارید، بعد از گذشت 30 دقیقه، با مسواک مواد را از روی دندان ها پاک کنید. این کار را زیاد انچام ندهید چرا که به دلیل مواد اسیدی که در این مخلوط وجود دارد، خطر از بین رفتن مینای دندان وجود خواهد داشت.

زیبایی طبیعی با لیمو ترش تازه / خواص لیمو ترش

زیبایی طبیعی با لیمو ترش تازه / خواص لیمو ترش

 

خاصیت پاک کنندگی صورت

مخلوطی از مقداری آب لیمو ترش تازه و اندکی آب مقطر و مقداری چای سبز تهیه کنید، سپس حوله ای را به آن مواد آغشته کنید و روی صورت تان بگذارید.

خاصیت روشن کنندگی پوست

لیمو ترش باعث روشن شدن و درحشان شدن پوست می شود و به طور کلی باعث شفافیت پوست می شود. اما دقت کنید بعد از گذاشتن لیمو ترش روی پوستتان حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

خاصیت کاهش دهنده چربی پوست

اگر پوست چربی دارید می توانید مقداری آب لیمو ترش تازه به پوستتان بزنید تا این مشکل برطرف شود.

خاصیت روشن کننده مو

اندکی آب لیمو ترش تازه را به بخش هایی از موهایتان بمالید و اجازه دهید نور آفتاب به آن بتابد، بعد از مدت کمی متوجه می شوید موهایتان به هایلایت طلایی در آمده است.

خاصیت لایه بردار لب

شب ها قبل از خواب اندکی آب لیمو ترش تازه را روی لب هایتان بگذارید و روز بعد آن را پاک کنید. این عمل موجب می شود سلول های مرده از بین بروند.

نکته مهم: این عمل برای افرادی که لب های ترک خورده دارند به هیچ عنوان مناسب نیست.

خاصیت ​استحکام دهنده ناخن

برای تقویت ناخن هایتان مقداری آب لیمو ترش تازه را با مقداری زوغن زیتون مخلوط کنید و روی ناخن هایتان بمالید.

خاصیت برطرف کننده خشکی مو

مالیدن مقداری آب لیمو ترش تازه به موها باعث می شوند موهایتان نرم و لطیف شود. روغن زیتون نیز برای نرم شدن موها مناسب است.

خاصیت برطرف کننده شوره سر

اگر با مشکل شوره سر مواجه هستید، یک عدد لیمو ترش را از وسط قاچ کنید و بر روی پوست سرتان بگذارید و به آرامی بمالید تا از شر این مشکل رهایی یابید.

پورتال رنگی – زیبایی طبیعی با لیمو ترش تازه / خواص لیمو ترش

خواص لیمو ترش

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of