آموزش چند ترفند زیبایی پوست با سیب زمینی - پورتال رنگی

پوست و مو 30 آبان 1396 بدون دیدگاه

آموزش چند ترفند زیبایی پوست با سیب زمینی

سیب زمینی یکی از موادی است که روزمره زیاد استفاده می شود و فواید زیادی برای سلامتی و زیبایی دارد. سیب زمینی حاوی نشاسته و ویتامین ث است و درخیلی ازمحصولات زیبایی موجود درفروشگاه استفاده می شود درذیل به چند نمونه ازنسخه های زیبایی سیب زمینی می پردازیم.

ازبین بردن لکهای تیره ،چشم های پف کرده و چین وچروک زیر چشم

وقتی بطور منظم آب سیب زمینی استفاده کنید لکهای پوستی کاهش میابد .

برای رفع پف کردگی زیر چشم

همینطور میتوانید سیب زمینی های خنک را تکه تکه و 20دقیقه روی چشم بگذارید یا اینکه پنبه را آغشته به آب سیب زمینی کنید و شب زیر چشم بمالید.

زیبایی با سیب زمینی ، درمان چین وچروک

به دلیل اینکه سیب زمینی حاوی ویتامین ث فراوان است یکی ازمحصولات عالی ضدپیری بشمار میرود روزانه 2دقیقه آب سیب زمینی را روی پوست بمالید تا چین وچروک کاهش یابد.

آموزش چند ترفند زیبایی پوست با سیب زمینی

کاهش اسکار و جای جوش

برای از بین بردن لکها جوش اسکارها از آب سیب زمینی که بسیارموثراست استفاده کنید. عصاره ی سیب زمینی تازه را بگیرید و به مقدار برابر به آن عسل و آبلیمو اضافه و با پنبه روی کل صورت یا جای جوش بمالید.

زیبایی با سیب زمینی ، تمیزکردن صورت

یک ق آب سیب زمینی را با 1ق آب خیار ترکیب و باپنبه روی صورت بمالید. این ترکیب مثل یک ماده تمیز کننده طبیعی عمل و چربی پوست راکنترل می کند؛ منافذپوست را می بندد و پوست رانرم میکند.

درخشندگی و درمان خشکی مو

برای درخشندگی و خشکی مو سیب زمینی ها را 20دقیقه بجوشانید و بعد صاف کنید وقتی به دمای محیط رسید موهارا با ان بشویید اینکار را 2 تا 3بار در هفته انجام دهید.

زیبایی با سیب زمینی و درمان ریزش مو

برای کاهش ریزش مو 2 ق آب سیب زمینی را با 2 ق الوورا ترکیب کرده و برای رطوبت بهتر به آن عسل اضافه و روی ریشه مو بمالید و حداقل 15 دقیقه سر رابا آن ماساژدهید و بعد از 2 تا 3 ساعت سررا باشامپوی طبیعی بشویید اینکار را یکبار در هفته انجام دهید تا ریزش موهایتان متوقف شود.

سایر خواص سیب زمینی

خواص سیب زمینی در کاهش استرس

سیب زمینی سرشار از ویتامین B6 می باشد. ویتامین B6، در بازسازی سلولی نقش داشته و در کاهش و رفع استرس و اضطراب بسیار موثر است. با خوردن سیب زمینی در بدن هورمون آدرنالین تولید می‌شود که به مغز انسان در برخورد با مقابل استرس و عوامل عصبی کمک می‌کند. توجه داشته باشید که سیب زمینی تنها وقتی مفید است که به شیوه صحیحی طبخ شود، در غیر این صورت ویتامین ها و مواد مغذی آن در حین فرآیند طبخ از بین می رود. همان گونه که در بخش های دیگر این مقاله توضیح داده شده است، بهترین روش آماده سازی و طبخ سیب زمینی، بخارپز کردن یا پختن آن در فر می باشد، و برای استفاده از مواد مغذی فراوان سیب زمینی نباید آن را سرخ نمود.

آموزش چند ترفند زیبایی پوست با سیب زمینی

کاهش درد نقرس به وسیله سیب زمینی

حملات نقرس خطرناک است. خوشبختانه آب سیب زمینی آبپز شده در تسکین درد نقرس موثر است. برای این منظور داخل یک و نیم لیتر آب، چهار عدد سیب زمینی بجوشانید. زمانی که سیب زمینی‌ها به طور کامل پخته شدند آب آن را صاف کرده و داخل یک شیشه بریزید. در طول روز چند مرتبه از این آب بنوشید. اگر علائم مشکل رفع نشد به پزشک مراجعه کنید.

سیب زمینی برای تسکین محل سوختگی

در صورت بروز سوختگی های موضعی، برای تسکین درد و کمک به بهبودی پوست تان، به جای استفاده از پماد سوختگی می توانید از سیب زمینی استفاده کنید. سیب زمینی دارای خاصیت تسکین دهندگی است و استفاده از آن می تواند باعث تسکین سوختگی‌های سطحی می‌گردد. یک عدد سیب زمینی خام را نصف کنید و روی سوختگی بگذارید. هر بار یک قسمت از سیب زمینی را به آرامی روی جای سوختگی بمالید. در نهایت هم یک پارچه‌ی سبک مرطوب و تمیز روی سوختگی بگذارید.

خواص سیب زمینی برای کودکان

می توانید از تمام سبزیجات از جمله سیب در رژیم غذایی کودکان یک تا سه ساله استفاده کنید. در واقع سبزیجات دارای مقدار قابل توجهی پتاسیم و فیبر می باشند. با خوردن سیب زمینی، تا ۸ درصد از نیاز روزانه کودک به فیبر تامین می شود که نقش مهمی در رشد، نمو و سلامت کلی کودک دارد. نتایج تحقیقی که در این زمینه صورت گرفته نشان می دهد که کودکان یک تا سه ساله تنها ۶۷ درصد از پتاسیم مورد نیاز و ۵۵ درصد از فیبر مورد نیازشان را مصرف می کنند. همچنین این مطالعه نشان می دهد معمولا کودکان مقطع ابتدایی، اکثر سبزیجات موجود در وعده ناهارشان را مصرف نمی کنند. بنابر این تامین این کمبود پتاسیم و فیبر در غذای کودک می توانید از سیب زمینی بهره بگیرید.

زندگی رنگی با پورتال رنگی

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of