ساده ترین روش خشک کردن گل رز

هنری ۰۵ اسفند ۱۳۹۵ ۲ دیدگاه

ساده ترین روش خشک کردن گل رز

این روش خشک کردن گل ، ساده ترین روش بوده و بخصوص برای غنچه های گل رز کاملا کاربردی می باشد. در صورتی که نخواستید گلبرگ های گل رز را به صورت تک گلبرگ خشک کنید، می توانید آنها را با هم و مثل یک دسته گل جمع کرده و سپس اقدام به خشک کردن آنها کنید. گل های رز خشک شده برای به کار بردن در تزئینات منزل و کارهای هنری بسیار ایده آل و زیبا هستند.

مراحل خشک کردن گل رز

۱٫ هنگامی که گل های رز هنوز به صورت غنچه و بسته هستند، برگ های ساقه آن ها را بچینید.
۲٫ شما می توانید حدود ۶ گل رز را بوسیله نخ یا کش پلاستیکی به هم گره بزنید. سپس آن ها را در مکانی تاریک به صورت واژگون آویزان کنید.
۳٫ در این روش برای خشک کردن غنچه ها ی گل رز به ۲ تا ۳ هفته زمان لازم دارید تا گل ها کاملا خشک شوند.

ساده ترین روش خشک کردن گل رز
برای خشک کردن گل ها روشهای متعددی وجود دارد که از آن جمله می توان به روش پرس کردن با دستگاه، خشک کردن گل میان شن، خشک کردن گل با مواد شیمیایی مثل سیلیکا ژل، خشک کردن داخل مایکروویو، پرس کردن لای کتاب، خشک کردن گل‌ ها در محلول گلیسیرین و آب داغ، استفاده از اسپری هایی مثل کیلر، و یا تافت مو، و همین طور اتو کردن اشاره کرد. هرکدام از این روشها مزایا و معایب خود را دارند. در برخی از این روش ها گلبرگها تغییر حالت داده و در برخی مثل اتو کردن رنگ گل ها تغییر می کنند. هرکدام از این روشها برای یک گل مناسبتر است. مثلا از سیلیکا ژل معمولاً برای خشک کردن گل‌های حساسی مثل لیلیوم و آنتریوم استفاده می شود.
پورتال رنگی – ساده ترین روش خشک کردن گل رز
مطلب ویژه تاروت رنگی – مترجم: الهه تدین

loading...

دیدگاه بگذارید

2 نظرات روشن "ساده ترین روش خشک کردن گل رز"

از اگاهی که دادید بسیار سپاس از شما دوست خوب چون خیلی دلم میخواست گل خشک کنم باز هم سپاس

سلام
جالب و البته مفید بود. خیلی ممنون!