سالاد خیار و سیر، کاهش دهنده کلسترول و تنظیم کننده فشار خون بالا

خواص خوراکی ها 15 دی 1396 بدون دیدگاه

مطابق مطالعات انجام شده در کلینیک مایو، فشار خون بالا بیماری شایع است که در آن شدت جریان خون در مقابل دیواره شریان ها بالاتر از حد نرمال می باشد.

سالاد خیار و سیر، کاهش دهنده کلسترول و تنظیم کننده فشار خون بالا

سالاد شفابخش خیار و سیر : کاهش دهنده کلسترول و تنظیم کننده فشار خون بالا

این وضعیت در نهایت منجر به بیماری هایی از جمله بیماری های قلبی می گردد. در بیماری فشار خون بالا، خون بیشتری به شریان های بدن پمپ می شود. این وضعیت اگر کنترل و درمان نشود به سادگی می تواند منجر به بیماری قلبی و سکته مغزی شود. 70 میلیون فرد بزرگسال فقط در ایالات متحده آمریکا به بیماری فشار خون بالا مبتلا هستند. از این تعداد حدود 40 درصد افراد بالای 25 سال می باشند. عواملی مانند استرس، رژیم غذایی نامناسب و عدم تحرک کافی می تواند خطر ابتلا به فشار خون بالا را افزایش دهد. بیماری فشار خون بالا با میزان کلسترول بالا نیز مرتبط می باشد.

مواد غذایی تنظیم کننده فشار خون

1. خیار

خیار سرشار از آب، فیبر، پتاسیم و منیزیم است. پتاسیم از تصلب شرایین یا سختی رگ ها پیشگیری می کند. از طرف دیگر فیبر موجود در خیار موجب تنظیم فشار خون، کاهش میزان کلسترول، پیشگیری از دیابت نوع 2 می شود و در کاهش وزن بدن نیز موثر می باشد.

2. سیر

به طور سنتی سیر خام برای کنترل فشار خون بالا، فشار خون پایین، میزان کلسترول بالا، میزان کلسترول بالا به صورت ارثی، بیماری عروق کرونری قلب، حمله قلبی، درمان شریان های تنگ و تصلب شرایین به کار برده می شود.
شواهد موجود نشان می دهد که آلیستین، ترکیب فعال در سیر ممکن است همانند داروهای کنترل کننده فشار خون عمل کند و فشار خون را کاهش دهد. اعتقاد بر این است که سیر از ترشح آنژیوتانسین نوع 2 پیشگیری کرده و به آرامش عروق خونی کمک می کند. علاوه بر این سیر موجب کنترل میزان کلسترول در بدن نیز می شود.

سالاد خیار و سیر

شما می توانید به منظور بهبود سلامت قلب و عروق، از این سالاد به صورت روزانه مصرف نمایید.

مواد لازم:

• 3 حبه سیر
• 1 عدد خیار
• چند قاشق آب
• ½ -1 قاشق غذاخوری سرکه سیب

دستور تهیه:

– حبه های سیر را پوست بکنید و آنها را با پشت چاقوی آشپزخانه له کنید.
– خیار را به خوبی شسته و آن را به صورت ریز خرد کنید.
– خیار و سیر له شده را در ظرفی با هم مخلوط نمایید.
– سرکه سیب و آب را به مواد اضافه کنید.
– شما می توانید از برگ های نعنا به عنوان چاشنی در این سالاد استفاده کنید.
– سالاد شما آماده سرو است.

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of