سریال شبکه سه برای نوروز ۹۶

فرهنگ و هنر ۱۸ دی ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

شبکه سه برای نوروز ۹۶

جزییات سریال شبکه سه برای نوروز ۹۶ علی حمیدی قائم مقام مرکز امور نمایشی سیما با اشاره به سریال نوروزی شبکه سه سیما گفت: شبکه سه قرار است کاری با نام «صورتک» به تهیه‌کنندگی ایرج محمدی و کارگردانی احسان عبدی پور داشته باشد. وی ادامه داد: عوامل در حال بازبینی لوکیشن ها هستند و به  علی حمیدی قائم مقام مرکز امور نمایشی سیما با اشاره به سریال نوروزی شبکه سه سیما گفت: شبکه سه قرار است کاری با نام «صورتک» به تهیه‌کنندگی ایرج محمدی و کارگردانی احسان عبدی پور داشته باشد.وی ادامه داد: عوامل در حال بازبینی لوکیشن ها هستند و به خاطر فیلمنامه ای که این سریال دارد من اکنون هم می توانم جذابیت آن را تضمین کنم.قائم مقام مرکز امور نمایشی سیما درباره داستان این سریال عنوان کرد: این کار درباره شخصیتی است که چند نقش را بازی می کند و فضایی کمدی دارد.وی درباره لوکیشن های این سریال یادآور شد: فیلمنامه این سریال پیش از این نوشته شده بود و برای ساخت، دوباره بازنویسی شد. لوکیشن های سریال هم بخشی در شهرک سینمایی غزالی و بخشی در مکان های دیگر است.

سریال‌های نوروزی امسال روال عاقلانه‌تری را به لحاظ ساخت، در مقایسه با سال‌های گذشته طی کرده‌اند؛ تاکید بر نگارش حجم بالایی از فیلمنامه پیش از آغاز ساخت و همچنین کلید خوردن مجموعه‌ها در فاصله‌ای نسبتا مناسب به نوروز، تا اینجا روندی مطلوب را نوید می‌دهد.اما اینکه سریال‌های نوروزی تا چه اندازه می‌توانند در جذب مخاطبانشان موفق باشند، پرسشی است که تا آغاز پخش پاسخی قطعی نخواهد داشت؛ به ویژه که تلویزیون، نوروز امسال را در غیاب دو مجموعه پرمخاطبش برگزار می‌کند و مجموعه‌های «پایتخت» و «کلاه قرمزی» که در سال‌های گذشته توانسته بودند با تمام نوسانات از آزمون مخاطب موفق بیرون بیایند، امسال غایبند.در این میان حسن وارسته – نویسنده سریال «پایتخت» – از نگارش سریالی جدید با عنوان «پاداش سال نو» برای نوروز سال ۹۶ تلویزیون خبر داده است؛ خبری که از دورخیز بلند تلویزیون برای نوروز سال آینده و البته احتمال پخش نشدن «پایتخت» در این ایام هم حکایت دارد.

وارسته گفت : سریال «پاداش سال نو» در ۱۳ قسمت نگارش شده است. این مجموعه برای نوروز سال آینده تدارک دیده شده است که امیر شاداب و سولماز غلامی از نویسندگان این سریال هستند و خودم هم سرپرست فیلمنامه و طراحی قصه این مجموعه را بر عهده دارم. «پاداش سال نو» محصول مرکز گسترش فیلمنامه‌نویسی است که نگارشش به شکل جدی از آذر ماه امسال آغاز شده است، البته این مجموعه سال گذشته به تصویب رسیده بود و به تازگی نگارش آن به پایان رسیده است.وی افزود: «پاداش سال نو» داستانی طنز دارد و با حال و هوای عید نوروز همراه است. داستان این مجموعه نوروزی درباره چند جوان آسمان‌جل تهرانی و پرمدعاست که با یکسری حوادث وارد برگزاری کارهای فرهنگی می‌شوند و به دلیل ناشی بودن و پرمدعا بودنشان مراسم فرهنگی را خراب می‌کنند.

سریال شبکه سه برای نوروز ۹۶,نوروز ۹۶,شبکه سه,سریال شبکه سه,سه,

وارسته همچنین اعلام کرد: با توجه به اینکه معمولا در مرکز گسترش فیلمنامه‌نویسی، پس از آماده شدن متن‌ها و انتخاب کارگردان تصمیم می‌گیرند که کار از کدام شبکه پخش شود، بر این اساس فعلا شبکه‌ای که قرار است مجموعه «پاداش سال نو» را پخش کند مشخص نشده است اما آنچه به ما اعلام شده این است که این مجموعه برای نوروز سال آینده پخش خواهد شد. کارگردان و تهیه‌کننده این سریال نیز به‌زودی مشخص و کار وارد پیش تولید می‌شود.

این نویسنده مجموعه‌های تلویزیونی در ادامه از نگارش یک مجموعه طنز دیگر با عنوان «دنگ و فنگ روزگار» خبر داد و گفت:‌ «دنگ و فنگ روزگار» هم یک سریال ۲۶ قسمتی است که آن هم داستانی طنز دارد و محصول مرکز گسترش فیلمنامه‌نویسی است. این مجموعه درباره مردمان شهرکرد است که مهاجرت کرده‌اند و شرایطی در داستان پیش می‌آید که در تهران می‌مانند. سیناپس‌های این مجموعه اکنون آماده است و شش قسمت فیلمنامه اولیه نوشته شده است؛ ضمن اینکه احتمال دارد تعداد قسمت‌های این سریال افزایش پیدا کند.وارسته در پایان گفت: مجموعه «دنگ و فنگ روزگار» به نویسندگی امیر شاداب، سولماز غلامی، جواد حبیب‌پور و محمد تنابنده و به سرپرستی خودم در حال نگارش است. این مجموعه مناسبتی نیست.

منبع: iranstyle

Please Login to comment