مواردی را که باید هنگام سشوار کشیدن موها رعایت کرد

آرایش و زیبایی 04 آبان 1394 بدون دیدگاه

مواردی را که باید هنگام سشوار کشیدن موها رعایت کرد

اگر به طور مداوم از اتوی مو یا سشوار استفاده نمی کنید، برای موهای شما مشکلی پیش نمی آید ولی اگر عادت به استفاده از این وسایل را دارید بدانید که با این کارها به ساقه موهای خود آسیب وارد می کنید.
اعتقاد بر این است که با سشوار کشیدن موها، ریزش مو ایجاد نمی شود. اما باید بدانید که سشوار کشیدن موهای خیس و کلا استفاده زیاد از سشوار باعث آسیب های جدی به مو می شود که باید در هنگام استفاده کردن یک سری نکات را رعایت کنید. این موارد مهم دقیقا همان چیزهایی هستند که ما در این مطلب برای شما در نظر گرفته ایم.
مواردی را که باید هنگام سشوار کشیدن موها رعایت کرد

مواردی را که هنگام سشوار کشیدن باید مد نظر قرار دهید

– زمانی که مو کاملا خیس است، به هیچ عنوان سشوار نکشید.
– هیچ وقت زمانی که باد سشوار بسیار داغ است، موهایتان را با آن خشک نکنید.
– موها را بعد از رنگ کردن سشوار نکشید
– سشوار را به موهایتان بسیار نزدیک نکنید.
– اگر بطور مکرر از سشوار استفاده می‌کنید، ماسک مو را حتما استفاده کنید.
– هیچ گاه پشت سشوار و پروانه خنک‌کننده را به طرف موها نگیرید. با این عمل شاید مو‌ها وارد پروانه سشوار شود و ضمن اینکه موهای شما کنده می شوند به دستگاه نیز آسیب می رسد.
– سشواری را بخرید که دکمه تنظیم دما و وات داشته باشد تا بنا به نیازتان شدت دستگاه را تنظیم کنید.
سشوار کشیدن موها
– فروشندگان به افرادی که در موهایشان الکتریسیته ساکن دارند، استفاده از سشوارهای UV (فرابنفش) را پیشنهاد می‌کنند ولی در کل UV برای مو چندان گزینه مناسبی نیست و حتی توصیه شده آقایان از محصولاتی که SPF دارد و این خاصیت را دارند که اجازه نمی‌دهد نور خورشید به مو آسیب برساند، استفاده کنند.
– برای آن دسته از افرادی که مو‌هایشان الکتریسیته ساکن دارد، به جای استفاده از سشوارهای UV (فرابنفش)، استفاده از سرم‌ها و اسپری‌های مخصوص ضد زبری مو پیشنهاد می‌شود.
– سشوار با کیفیت پایین یا انتخاب نادرست شدت و میزان حرارت آن، و حتی در دست گرفتن اشتباه سشوار می‌تواند باعث از بین رفتن موهای سست و آسیب‌دیده شود.

پورتال رنگی _ مواردی را که باید هنگام سشوار کشیدن موها رعایت کرد
(سلامت پوست و مو)

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of