سفید کردن دندان با طب سنتی

دهان و دندان , طب سنتی ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

سفید کردن دندان با طب سنتی

رفع زردی دندان ها با طی سنتی

سفید کردن دندان ها با طب سنتی : مصرف برخی نوشیدنی ها و غذاهای رنگی باعث تغییر رنگ دندان و زرد شدن آن می شود. مثلاً خوردن چای و قهوه از این نوع است.

سفیدی دندان ها با نمک

نمک یکی از قدیمی ترین درمان ها برای رفع زردی دندان هاست. کافی است مقداری نمک و زغال را با هم مخلوط و دندان را با آن تمیز کنید. دانه های نمک، صیقل دهنده است و لایه زرد چسبیده روی دندان را از بین می برد. این روش نسبت به خمیردندان اثر ملایم تری دارد.

سفید کردن دندان

سفید کردن دندان ها با جوش شیرین

این ماده اسیدهای موجود در دهان را خنثی می کند و صیقل دهنده ملایم است. مالیدن جوش شیرین به آرامی به دندان، کمک می کند تا لایه های زرد از بین برود. می توان این پودر را به خمیردندان نیز افزود.

چریش چیست؟

از قدیم، از چریش به عنوان سفید کننده دندان استفاده می شود. با چوب درخت چریش نه تنها ذرات غذای گیر کرده از بین دندان خارج می شود بلکه بوی بد دهان نیز از بین می رود و زبان نیز تمیز می شود. این گیاه خاصیت طبیعی ضدباکتریایی و ضدعفونی کننده دارد.

سفید کردن دندان با طب سنتی

  • توت فرنگی، پرتقال، آبلیمو و سرکه برای پاکسازی و سفید کردن دندان مؤثر است البته به صورت مکرر بهتر است انجام نشود چون ممکن است به مینای دندان آسیب وارد شود.
  • استفاده از پودر صمغ تباشیر نیز مفید است میوه و سبزی هایی مثل سیب و هویج نیز کاربرد دارد.
  • همچنین جویدن برگ های مریم گلی یکی از بهترین روش های طبیعی برای از بین بردن رنگ زرد دندان ها است.
  • کرفس نیز دندان ها را تمیز و سفید می کند. استفاده از پوست پرتقال و برگ های درخت برگ بو مانند سفید کننده طبیعی دندان عمل می کنند.

پورتال رنگی _ سفید کردن دندان با طب سنتی
منبع: تبیان

برچسب ها
loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !