عکاسی با ارائه این تصویر ادعا می کند سمندر سرچکشی را که چند صد میلیون سال پیش منقرض شده مشاهده کرده است!

اخبار و حوادث ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

این تصویر ظاهرا نشان دهنده یک سمندر سر چکشی متعلق به گونه دیپلوکالوس منقرض شده می باشد.در سال ۲۰۱۶ عکاسان بسیاری به منظور جلب توجه رسانه های اجتماعی ادعا می کنندکه سمندر سرچکشی ( یا همان دیپلوکالوس یا سر بوم رنگی) را مشاهده کرده اند. در حقیقت سمندر سرچکشی دوزیستی است که در دوره پرمین زمین شناسی می زیسته است. این گونه از دوزیستان از چند صد میلیون سال پیش دیگر دیده نشده و منقرض شده اند. بنابر این بسیار بعید و دور از ذهن است که از یک سمندر دیپلوکالوس زنده و واقعی عکسی گرفته شده باشد.

سمندر سرچکشی را که چند صد میلیون سال پیش منقرض شده مشاهده شد !

در حالی که تصویر نشان داده شده اثبات می کند که از انقراض این حیوان مدتها گذشته است ولی این تصویر که توسط عکاسی به نام گورو فیوروتا گرفته شده نشان دهنده این گونه از سمندر می باشد. پیغامی به صفحه فیس بوک این عکاس ارسال شد که نشان می دهد، تصویر ارائه شده تنها نمونه ای شبیه به این گونه از سمندر بوده و دیپلوکالوس زنده نیست.

 

این اولین بار نیست که یک نمونه از این گونه سمندر سرچکشی با گونه واقعی آن اشتباه گرفته شده است. در سال ۲۰۰۴ نیز عکاس دیگری با تصویر زیر ادعا کرد که یک سمندر سرچکشی در یک سطل ماهیگیری است و آن تصویر مدتها بر روی اینترنت منتشر شد. احتمالا این تصویر نیز ادعایی بیشتر نخواهد بود.

 

منبع: وبسایت snopes

loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !