سه نوع بیماری سرطان شایع را بشناسید

سرطان ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

سه نوع بیماری سرطان شایع را بشناسید

بیماری سرطان: بدن انسان دارای پیچیدگی های خاصی است که هر روز دانشمندان موفق به کشف بعدی تازه از این سیستم پیچیده می شوند. سیستم بدن طوری طراحی شده است که تا جای ممکن نسبت به بروز بیماری ها حساسیت نشان داده و از خود مراقبت می کند و اجازه از بین رفتن را نم دهد؛ مگر اینکه بیماری خاصی پیش بیاید و پیشرفت کرده باشد که در آن صورت بدن نسبت به آن ضعیف شده و توان مقابله ندارد. یکی از این بیماری ها سرطان است که قابلیت درمان در مراحل اولیه را دارد اما در مراحل بعدی این توان از او ساقط می شود. در این مطلب ۳ نوع سرطان رایج را برای شما مورد معرفی قرار داده ایم. با ما همراه باشید.

بیماری سرطان شایع

دبیرعلمی هفتمین همایش داروسازان بالینی با اشاره به اینکه شایع ترین سرطان ها در کل دنیا و در ایران سرطان های دستگاه گوارش، پستان و سرطان پروستات هستند، گفت: متاسفانه غربالگری سرطان دستگاه گوارش در کشور ما خیلی کم انجام می شود.
به گزارش تسنیم، کوروش صادقی – متخصص داروسازی بالینی و دبیر علمی هفتمین همایش داروسازان بالینی که از ۵ تا ۷ خرداد در مرکز همایش رازی تهران برگزار می شود، اظهار داشت: شایع ترین سرطان ها در کل دنیا و در ایران سرطان های دستگاه گوارش، پستان و سرطان پروستات است و بحث درمان و موفقیت درمان آنها وابسته به این است هر چه زودتر سرطان را تشخیص دهیم، به خصوص افرادی که ریسک بیشتری در بروز سرطان دارند باید به طور جدی مورد غربالگری قرار گیرند.
به گزارش آکاایران وی عنوان کرد: بحث غربالگری در تشخیص زودهنگام سرطان ها در کشور ما باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و بیماران بیشتر در مورد سرطان بدانند و اهمیت غربالگری آن را بشناسند به عنوان مثال در مورد سرطان دستگاه گوارش بحث تست های غربالگری از سن بالای ۵۰ سال هر ۳ سال یکبار مورد تاکید است.

سه نوع بیماری سرطان شایع را بشناسید

صادقی عنوان کرد: متاسفانه این غربالگری در کشور ما خیلی کم انجام می شود و لازم است مردم اهمیت انجام آن را بدانند به خصوص در افرادی که سابقه سرطان را در خانواده دارند از ریسک بیشتری برخوردارند و باید با مراجعه به پزشک متخصص و با راهنمایی همکاران پزشک و در زمان لازم این تست ها را انجام دهند تا بتوان از بروز این بیماری ها پیشگیری کرد .
دبیر علمی هفتمین همایش داروسازان بالینی عنوان کرد: در سرطان بحث پیشگیری بسیار مهم تر و موفق تر از درمان است و ریز فاکتورهایی که در تشخیص سرطان ها باید به آنها توجه کرد شامل مصرف سیگار و قلیان به عنوان یکی از ریزفاکتورهای کاملاً شناخته شده و قطعی در بروز سرطان، چاقی و اضافه وزن و همینطور استفاده بی رویه مواد غذایی آماده که متاسفانه در جمعیت های مختلف دنیا رو به افزایش است و همچنین بحث آلودگی های محیطی بسیار مهم است و برای کاهش مواد آلوده وآلودگی های شهری و صنعتی لازم است دولتمردان چاره ای جدی بیاندیشند.
صادقی در خاتمه تاکید کرد: افزایش سهم مصرف میوه، سبزیجات و لبنیات در رژیم غذایی و کاهش مصرف چربی و کربوهیدراتها در سهم غذایی افراد می تواند در بحث پیشگیری از سرطان ها بسیار کمک کننده باشد.

پورتال رنگی _ سه نوع بیماری سرطان شایع را بشناسید
منبع: جنوب نیوز، آکاایران، تسنیم

برچسب ها
loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !