آیا سوغاتی های مشهور کشورهای اروپایی را می شناسید ؟

گردشگری ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ ۴ دیدگاه

سوغاتی های مشهور کشورهای اروپایی

قدیمی ها اعتقاد داشتند وقتی به مسافرت می روند باید در هنگام برگشت دست خالی نباشند و حتما بخصوص برای نزدیکانشان چیزی به عنوان سوغات خریداری کنند. این یک رسم دوست داشتنی و پسندیده بین ما ایرانی ها است و البته تنها مختص ایرانی ها نیست. بیشتر مردمان کشور های دیگر نیز پس از بازگشت از مسافرتشان از سوغاتی های شهر و یا کشور مقصد خود برای عزیزانشان تهیه کرده اند .

سوغاتی از قشنگ ترین چیز هایی است که یک مسافر می تواند پس از بازگشت به چشم انتظاران خود هدیه دهد.اما همیشه خرید سوغات خود نوعی دغدغه و نگرانی برای مسافران می شود و اکثرا به فکر این هستند که چه باید خرید کنند.

به هر کشوری که سفر می کنید برای این که از آن یک سفر خاطره انگیز و به یاد ماندنی بسازید سوغاتی خاص همان کشور را همراه با خود به خانه بیاورید تا با هر بار نگاه کردن به آن یاد روزهای خاطره انگیز آن سفر بیفتید. در بعضی از کشورهای اروپایی بعضی غذاها و صنایع دستی به عنوان سوغاتی مخصوص آن کشور معروف هستند. اگر تصمیم دارید سفری به کشورهای اروپایی داشته باشید در این جا با بهترین سوغاتی های آن ها آشنا شوید.

بیشتر گردشگران تمایل دارند که هنگام بازگشت به خانه چیزی به عنوان یادگار به همراه داشته باشند،یا با هدیه ای کوچک عزیزی را شاد کنند. البته گاه خرید از کشورهای خارجی برای کسی که شاید به زبان مقصد و حتی انگلیسی تسلط ندارد کمی دشوار باشد اما کمی جستجو درباره سوغاتی خاص هر کشور شما را در خریدی بهتر یاری می کند.

اروپا به عنوان یکی از مقصدهای محبوب گردشگری دنیا دارای سوغاتی های خاص و ویژه است.

سوغاتی ایتالیا: محصولات چرم

ایتالیا: محصولات چرم

فروشگاه های ایتالیا از کمربند گرفته تا کیف و دفترچه پر از محصولات چرم است و معروف ترین فروشگاه ایتالیا برای خرید این محصولات فروشگاه San Lorenzo Market در فلورنس است.

سوغاتی کرواسی: کلوچه های قلبی

کرواسی: کلوچه های قلبی

این کلوچه های معروف در کرواسی با آب، آرد و شکر و در رنگ های مختلف به ویژه رنگ قرمز پخته می شوند. این کلوچه ها را به درخت کریسمس نیز آویزان می کنند.

سوغانی هلند: سفال های شهر دلفت

هلند: سفال های شهر دلفت

تاریخچه سفال های سفید و آبی دلفت به سال ۱۶۰۰ برمی گردد. در این شهر ۳۳ کارخانه با بهترین محصولات وجود داشت اما اکنون تنها یکی از این کارخانه ها باقی مانده که محصولات آن از بشقاب گرفته تا مجسمه های دکوری است.

سوغاتی اتریش: شکلات موزارت

اتریش: شکلات موزارت

موزارت شکلات هایی با پوشش ترافلی و مغزی بادامی و پسته ای از محبوب ترین شیرینی های این کشور است.

سوغاتی رومانی: قاشق های چوبی

رومانی: قاشق های چوبی

این قاشق ها زمانی در رومانی جنبه مصرفی داشتند اما اکنون بیشتر دکوری هستند. این قاشق های چوبی دست ساز در طرح های مختلف از اشکال حیوانات گرفته تا سمبل های مذهبی ساخته می شوند. هر کدام از این اشکال یک سمبل هستند. به عنوان مثال خروس سمبل امید است.

سوغاتی اسپانیا: بادبزن

اسپانیا: بادبزن

این بادبزن ها در میان زنان اسپانیا زیاد به چشم می خورد که نه تنها به عنوان بادبزن بلکه به عنوان دکور هم استفاده می شود.

سوغاتی ترکیه: قهوه ترک

ترکیه: قهوه ترک

معروف ترین قهوه ترک قهوه مهمت افندی است و معمولا در فنجان های مسی سرو می شود. پس اگر تصمیم دارید از این کشور قهوه سوغات ببرید فنجان و نعلبکی های مسی را فراموش نکنید.

سوغاتی لهستان: سنگ کهربا

لهستان: سنگ کهربا

در لهستان فروشگاه های زیادی به چشم می خورند که جواهرات کهربا می فروشند. به علاوه نمایشگاهی دارند که جواهرات کهربا از ۲۱۵ فروشنده به نمایش گذاشته می شود.

سوغاتی سودان: اسب های دالا

سودان: اسب های دالا

تاریخچه این اسب های رنگ آمیزی شده به قرن نوزدهم بازمی گردد و اکنون به سوغاتی کشور معروف شده است. معمولا بومیان سودان هر کدام یکی از این اسب ها در خانه دارند و رایج ترین آن به رنگ قرمز است.

سوغاتی یونان: چشم شیطان

یونان: چشم شیطان

بر اساس باور یونانی ها چشم شیطان بدشانسی را مهار می کند و در سراسر کشور یافت می شود.

سوغاتی فرانسه: پنیر کاممبر

فرانسه: پنیر کاممبرت

این پنیر خامه ای از شیر گاو از منطقه شمالی نرماندی می آید.

سوغاتی اوکراین: پتوهای دست بافت پشمی

اوکراین: پتوهای دست بافت پشمی

پتوهای دست بافت در روستای Yavoriv در غرب اوکراین تولید می شوند و از پشم گوسفندانی که در کوهستان Carpathian پرورش داده می شوند ساخته می شوند. این پتوها بسیار نرم و گرم هستند.

سوغاتی چک: کریستال

چک: کریستال

کریستال های چک در سیلسیا و بوهمیا ساخته می شوند و با کیفیت ترین و بادوام ترین کریستال های دست ساز در دنیا هستند.

سوغاتی سوئیس: شکلات

سوئیس: شکلات

بهترین شکلات های سوئیسی که توسط رادولف لیندت تولید می شوند که در سال ۱۸۷۹ با استفاده از دستگاهی به نام conche شروع به تولید شکلات ها کرد. لیندت هنوز هم از این تکنیک برای تولید شکلات ها استفاده می کند.

سوغاتی نروژ: ژاکت های بافت پشمی

نروژ: ژاکت های بافت پشمی

ژاکت های پشمی نروژ معروف هستند و  Dale of Norway معروف ترین برند این نوع ژاکت هاست. این ژاکت ها علاوه بر زیبایی در سردترین شرایط هوا نیز شما را گرم نگه می دارد.

سوغاتی مجارستان: رومیزی های گلدوزی

مجارستان: رومیزی های گلدوزی

در مجارستان انواع و اقسام گلدوزی ها وجود دارد که معروف ترین و رایج ترین آن ها طرح گلدار است که در تمام فروشگاه های کشور یافت می شود.

سوغاتی انگلیس: شکلات کادبوری

انگلیس: شکلات کادبوری

شکلات های کادبوری در آمریکا هم یافت می شوند اما طعم و مواد تشکیل دهنده آن مشابه شکلات های انگلیسی نیست.

4

Please Login to comment
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
سودی

خیلی جالب بود. بخصوص این شکلات ترافل موزارت . بایس برم اتریش بخاطر شکلات ترک وطن خواهم کرد.

اشی sqjrm

بسیار اطلاعاتی مفیدی بود با تشکر