سویا را در برنامه غذایی خود قرار دهید

پزشکی و سلامت5 ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ یک دیدگاه

سویا را در برنامه غذایی خود قرار دهید

مصرف سویا باعث پیشگیری از بروز سرطان سینه می گردد. سویا و فرآورده های آن حاوی انواع ترکیبات ضد سرطانی، از جمله ایزوفلاون، فیتات و مواد متوقف کننده پروتئاز هستند. ایزوفلاون موجود در سویا به گونه ای حیرت انگیز از رشد سلولهای سرطانی از جمله سرطان سینه جلوگیری می کند.

براساس تحقیقات انجام شده، پروتئین این دانه با ارزش یک عامل موثر در پایین ماندن آمار سرطان سینه در شرق آسیا است. دانه سویا و دیگر محصولات آن، دارای ماده جنیس تئین هستند. این ماده یک استروژن طبیعی گیاهی است که به گیرنده های موجود در سینه متصل می شود و از اتصال استروژنهای تولیدکننده سرطان به سلولهای سینه جلوگیری می کنید.

سویا را در برنامه غذایی خود قرار دهید

معلوم شده است که ماده جنیس تئین موجود در ایزوفلاونها رشد سرطانهایی را که به وجود آمده اند، متوقف می سازد. دانه های سویا از جمله منابع غنی اسیدهای چرب امگا ۳ و امگا ۶ و تقویت کننده دستگاه ایمنی بدن و دارای خاصیت ضد سرطانی هستند.

پروتئین سویا کاهش دهنده سرطان سینه است. جایگزین کردن گوشت با فراورده ها و اشکال گوناگون آن در کاهش ابتلا به سرطان سینه بسیار مهم است. برای آنکه از مزایای دانه های این خوراکی با ارزش برخوردار شوید، باید آن را در برنامه غذایی روزانه تان بگنجانید.

دانه سویا حاوی آنتی اکسیدانهای قوی است و می تواند در سلولهای بدن معجزه کند.

پورتال رنگی – سویا را در برنامه غذایی خود قرار دهید
منبع: تغذیه صحیح ضامن سلامتی بدن، وحید عرفانی، نشر آسیم

1
دیدگاه بگذارید

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
Notify of
ندا

با سلام
زنی ۴۴ ساله ام که بخاطر مصرف به اشتباه مدروکسی پرژسترون ( بجای شبی دو عدد ، شبی یک عدد قرص مصرف کردم ) و به همین خاطر اختلال در ماهیانه من بوجود امد ، اکنون پرسش من این است که آیا می توانم بجای مصرف دارو از رازیانه و یا سویا استفاده کنم ؟
در صورت مصرف به چه میزان و اندازه و تا چه مدت می توانم این موارد را استفاده کنم و ایا مصرف ان باید هر روز باشد ؟
سپتسگزار از راهنماییتان .
ندا