آیا سیر بدون بو هم ممکن است وجود داشته باشد؟

پزشکی و سلامت5 ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

سیر بدون بو ایتالیایی

خیلی طبیعی هست که وقتی به مهمانی شام در رستوران می روید اصلا غذای سیر دار سفارش ندهید. اگرچه طعم سیر در غذا عالی است ولی بوی آن از دهان دیگران اصلا خوب نیست. اما به طرافداران سیر میگوییم که نگران نباشند، کمک در راه است.

دانشمندان ایتالیایی سیری پرورش دادند که تصور می شود منقرض شده

تیم دوتایی متشکل از یک مهندس و یک حقوق دان در ایتالیا راهی برای کشت سیر بدون بو پیدا  کردند. این دو نفر به روزنامه ” گاردین” گفتند که سیر آنها طعم ضعیفتری دارد، بهتر هضم می شود و از همه بهتر اصلا بو ندارد. آنها امیدوارند این سیر که به ” سیر مهمانی” معروف شده است را در در رستوران های باکیفیت ایتالیایی و به تولید کنندگان خوب مواد غذایی عرضه کنند.

این فکر زمانی شروع شد که یکی از این دو با مزرعه داری ملاقات کرد که سیری ۱۰ برابر درشت تر (۳۰۰ تا ۸۰۰ گرم) از سیرهای دیگر و با طعم بهتر می فروخت. بنابراین تصمیم گرفت آن را تولید انبوه کند و به بازار عرضه کند.

این سیر بوی شیرین تری دارد و سوء هاضمه ایجاد نمی کند !

آنها این سیر را قبلا در سس غذایی در رستوران خورده بودند و وقتی پرسیده بودند پاسخ شنیدند که دیگر وجود ندارد. اما پس از جستجو متوجه شدند که در واقع به دنبال نوعی سیر به نام ” aglione” هستند و توانستند از تولید کنندکان محلی و کوچک دانه های آن را برای کشت در مزارعشان پیدا کنند.

سپس  در مزرعه  ۳ هکتاری خود آن را کشت دادند و از یک دوست قدیمی هم کمک گرفتند. همچنین نیروی غیرانسانی هم به آنها کمک می کرد، در واقع اردک ها علف های هرز دور سیر را بدون صدمه زدن به آن می خوردند و کود هم تولید می کردند.

این زوج میخواهند کار خود را گسترش دهند و چون سیر خواص آنتی باکتریال دارد ، یک مکمل غذایی یا سوپ از آن درست کنند.

استفاده از سیر بدون بو به زمان های  قدیم بر می گردد که برای حفظ سلامت هم استفاده می شده است. سیر دارای ویتامین C و  منگنز است. سیستم ایمنی را تقویت می کند و کلسترول بد را کاهش می دهد. طعم معروف آن به طولانی تر شدن عمر کمک می کند.

با این سیر جدید دیگر نیازی به انتخاب بین سلامتی یا حفظ آبرو در مهمانی نیست !

loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !