شرط حفظ عشق و علاقه

زناشویی ۰۷ مرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

قدرشناسی:

خانم و آقا باید قدرشناس یکدیگر باشند. یعنی خانم باید همسرش را بالفعل درک کند و خود را جای او، مسئولیت‌ ها و دلمشغولی‌ هایش بگذارد و آقا هم باید به ارزش کار همسرش چه بیرون از خانه کار می‌ کند و چه خانه‌ دار است، بها بدهد و هرگز به همسرش که خانه‌ دار است نگوید کار های خانه جزیی هستند. قدرشناسی همسران از یکدیگر باعث دلگرمی به زندگی مشترک می‌ شود.

 مهرورزی:

ابراز عشق و محبت باید کلامی باشد؛ یعنی حتما به زبان جاری شود به‌ خصوص آقایانی که در این مورد خسیس‌ اند باید به نجوا های عاشقانه بها می‌ دهند.

حامی و پشتیبان:

وقتی خانم و آقایی به یکدیگر ثابت کنند که همدم، غمخوار، مونس، حامی و پشتیبان یکدیگرند، هر ۲ به امنیت روانی می‌ رسند، در نتیجه سختی‌ ها و مشکلات را بهتر درک و سپس تحمل می‌ کنند.

پذیرش:

مهم‌ ترین دلیل یک زندگی پایدار پذیرش همسر همانطور که هست و قبلا بوده، است. همسرانی که در فکر تحمیل عقیده به طرف مقابل مطابق با سلیقه خودشان هستند باید بدانند این طرز فکر زندگی آنها را دستخوش حوادث نا خوشایندی خواهد کرد. احترام متقابل به عقاید و افکار یکدیگر خانم و آقا را به هم نزدیک‌ تر می‌کند.

متعهد بودن:

مسوولیت‌ پذیری و متعهد بودن به وعده و قول و قرار هایی که در شروع به یکدیگر داده‌ اند، یکی از ارکانی است که زندگی خانم و آقا را به تفاهم مطلق می‌ رساند.

 

شرط حفظ عشق و علاقه

 

 

مهارت کلامی:

آگاهی به هنر مذاکره و داشتن مهارت کلامی از جمله مواردی است که باعث می‌ شود خانم و آقا سخت‌ ترین بحران‌ ها را پشت سر بگذارنند.

احترام به حریم شخصی:

گذشت آن زمان‌ ها که همسران جوان ادعا می‌ کردند ما یک روح‌ ایم در ۲ بدن. شرایط اقتصادی سال‌ های اخیر و علاقه خانم‌ ها به کار خارج از خانه خیلی از معیار های گذشته را در هم ریخته، بنابراین همسران هر کدام حریم شخصی و فعالیت‌ های اجتماعی مشروعی دارند که باید طرفین به این حریم احترام بگذارند.

بیماری:

بیماری به معنی بستری شدن نیست که اگر اتفاق بیفتد، همسر بیمار نیاز به مراقبت و توجه همسر خود دارد. علاوه بر اینها نشانه عشق و علایق همسران زمانی بهتر خود را نشان می‌ دهد که فرضا اگر یکی از همسران ابراز داشت دیشب سردرد داشتم یا چنین و چنان بودم، آن دیگری احوالپرسی او باشد. در این صورت است که انسان احساس می‌ کند غمخواری دلسوز دارد.

اعتمادسازی:

صداقت بی‌ چون و چرای همسران با یکدیگر باعث اعتماد سازی می‌ شود، به‌ خصوص همسرانی که هر ۲ کار می‌ کنند باید در موارد مختلف و به‌خصوص مسائل مادی با هم، هماهنگ باشند و در چون و چرا و سایر مواردی که نیاز به تصمیم گیری دارد از همفکری یکدیگر استفاده کنند.

حفظ‌الغیب:

همیشه در زندگی همسران جوان افرادی هستند که شیطنت می‌ کنند و زن و شوهر های بی‌ تجربه را روبروی هم قرار می‌ دهند. آگاه باشید که در دام این‌ گونه افراد مغرض نیفتید، حتی زمانی که از همسر خود دلخوری دارید، نزد دیگران حفظ‌الغیب او باشید و اجازه ندهید دیگران به‌ عنوان نصیحت و راهنمایی دخالتی در زندگی شما کنند.

برچسب ها

Please Login to comment