ترفندهای جالب برای شستن لباس های زیر سفید

بهداشت و سلامت بانوان ۰۱ مهر ۱۳۹۶ یک دیدگاه

ترفندهای جالب برای شستن لباس های زیر سفید

معمولا اکثرلباس زیرهاکه بفروش میرسندسفیدهستندامانگه داشتن لباس زیرهابرای همیشه برنگ سفیدبسیاردشواراست چون مدام درمعرض تماس با لباس های دیگر هستند . اگرچه نگه داشتنه همه لباس های سفید دشوار است اماسفیدنگه داشتن این لباس ها سخت تر است چون به طور مستقیم با بدن در ارتباط اند.
محصولات شیمیایی زیادی در فروشگاه ها به فروش می رسد اما مصرف این مواد شیمیایی موجب بیماری هایی مثل آسم مشکلات عصبی خارش پوست و آلرژی می شود به همین منظور امروزه محصولات خانگی و طبیعی زیادی برای سفید نگه داشتن لباس زیر ها وجود دارد. راه حل هایی برای سفید نگه داشتن لباس زیرها وجود دارد که در این بخش از نمناک به چند نمونه از آنها می پردازیم.

شستن لباس های زیر سفید بدون مواد شیمیایی

شستن لباس های زیر با لیمو

لیمو ماده ای است که خاصیت زیادی دارد و معمولاً به عنوان نسخه ی طبیعی استفاده می شود به علاوه لیمو خاصیت سفید کنندگی دارد که لباس ها را سفید نگه می دارد به همین منظور آبلیمو را بگیریدو آن را به مواد شوینده اضافه کنیدو به طور معمول استفاده کنید. اگر دوست دارید لباس ها را سفید کنید آبلیمو را با آب ترکیب و لباس ها را بشویید سرانجام خواهید دید لک های کوچک لباس هم از بین رفته است. اگر اینطور نشده باشد به آبلیمو نمک هم بیافزاید واجازه دهید تا روی لباس خشک شود و بعد بشویید.

جوش شیرین برای حفظ رنگ در شستن لباس های زیر سفید

این ماده مصرف بهینه ای در لوازم آرایشها و سفید کننده های خانگی دارد تند و راه موثری برای سفید و ضدعفونی کنندگی لباس هاست و بهترین روش برای پاک کردن لباس زیرهاست

بایدنصف فنجان جوش شیرین رابا ماده شوینده ترکیب و مثل همیشه لباس ها را بشویید برای از بین بردن لک های لباس زیرفقط جوش شیرین را با آب ترکیب تاخمیری به دست بیاید بعد روی لک ها بمالید و بعد از ۱۵ دقیقه بااب بشوییدتا از بین برود
سرکه سفید یکی دیگر از راه های طبیعی برای سفید کردن لباس زیر استفاده از سرکه سفید است این ماده علاوه بر سفید کردن لباس هارا نرم هم می کند به همین منظور نصف فنجان سرکه را داخل ماشین بریزید به طور معمول بشویید وبعد داخل آفتاب پهن کنید تا بهتر عمل کند.

ترفندهای جالب برای شستن لباس های زیر سفید

باید به شما بگوییم برای شست‌وشوی لباس زیر، بهترین ماده شوینده، صابون و پودر صابون است که مناسب ترین شوینده برای شستن این قبیل لباسهاست.
این لباسها پس از شستشو با این ماده باید به خوبی آبکشی شوند تا ذرات مواد شوینده از پارچه لباس زیر به طور کامل رفع گردد.
البته از پودرهای ماشین لباسشویی نیز می‌توان برای شست‌وشوی لباس زیر استفاده کرد ولی آبکشی آن بسیار اهمیت دارد؛ زیرا برخی افراد ممکن است در اثر باقی ماندن مواد شوینده نامناسب روی پارچه لباس زیر دچار خارش و علایم التهابی در ناحیه تناسلی شوند؛ به خصوص در مورد بچه‌ها باید دقت کافی را انجام داد تا به دنبال شست‌وشوی لباس زیر با پودر صابون یا بچه ،آبکشی کامل انجام گردد زیرا پوست حساس و ظریف بچه‌ها می‌تواند به سادگی در اثر مواد شوینده شیمیایی، تحریک و آزرده گردد.
پس از شست‌وشو به روش‌های مختلف می‌توان لباس زیر را خشک نمود. عده‌ای عادت دارند پارچه لباس زیر را از سمت داخل اتو ‌کنند. باید گفت این کار واقعا لازم نیست و شست‌وشوی خوب با مواد شوینده مناسب و آبکشی کافی و سپس گذاشتن آن در هوای آزاد (آویزان کردن آن روی بند در اتاق یا در بالکن یا حیاط) برای خشک شدن کفایت خواهد کرد.
البته باید به این نکته توجه داشت که اگر لباس زیر را روی بند در محیط بیرون از منزل و در معرض نور آفتاب پهن می کنید، به محض خشک شدن آن را از روی بند بردارید تا آلودگی محیط را به خود جذب نکند.

ترفندهای جالب برای شستن لباس های زیر سفید

شستن لباس زیر کودکان

نکته مهم دیگری که باید به آن اشاره کنم این است که اغلب با مواردی مواجه هستیم که کودکان دچار عفونت شده اند متوجه می شویم که لباس این کودکانهمراه لباس های دیگر شسته می شده است. به والدین گرامی توصیه می شود که حتما لباس های کودکان، چه دختربچه ها و چه پسربچه ها، جداگانه شسته شود و به خصوص لباس های زیر آنها باید جداگانه و به تنهایی شسته شود؛ چرا که شستن لباس های کودکان و همچنین لباس زیر آنها به همراه لباس بزرگ ترها ممکن است باعث انتقال میکروب شود. پس به این مساله توجه داشته باشید و حتما لباس های آنها را جداگانه بشویید.

هر چند وقت یکبار لباس های زیر خود را بشوییم؟

دکتر وینسنت کاریوهانا میگوید: لباس زیر جزی از کمد لباسی هر خانمی است و خانم ها شاید این سوال را در ذهن خود داشته باشند که باید در روز یا هفته هر چند وقت یکبار لباس های زیر خود را تعویض کنند و آنها را بشویند؟ باید گفت پوشیدن یک سینه بند یا هر لباس زیر دیگری برای بیشتر از ۲۴ ساعت اشتباه است و باعث بروز عفونت یا بیمارهای قارچی می شود. توصیه می شود؛ بعد از شستن لباس زیر و قبل از استفاده، آنها را ضد عفونی کنید؛ و از سینه بند یا لباس زیر هیچ کس دیگری استفاده نکنید.

چرا باید لباس زیر را جداگانه باید شست؟

در انتخاب نوع لباس زیر، بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که از جنس نخی باشد؛ به دلیل اینکه لباس زیر نخی، مانع تبخیر رطوبت بدن نمی شود.
اصولا لباس هایی که از جنس نایلون یا الیاف مصنوعی هستند، باعث ایجاد حساسیت می شوند و از سوی دیگر ممکن است مانع تبخیر رطوبت بدن و به نوعی باعث ایجاد عفونت در بدن شوند.

از نظر شست وشو نیز توصیه می شود حداقل روزی یک یا دو بار لباس های زیر خود را عوض کنید؛ چرا که تعویض دیربه دیر لباس زیر، منشا ایجاد عفونت است. همچنین بهتر است شست وشوی این نوع لباس ها با صابون و دست صورت بگیرد و سپس در معرض آفتاب، خشک شود؛ چرا که در مواردی دیده شده پوست برخی از افراد نسبت به پودرهای شوینده حساسیت نشان می دهد.

از سوی دیگر، اگر ضدعفونی کردن لباس زیر با شوینده ای مانند مواد سفیدکننده در محیط بسته صورت بگیرد، باعث ایجاد مشکلات تنفسی خواهد شد اما ضدعفونی کردن لباس زیر با مواد سفیدکننده، به شرطی که در محیط باز صورت بگیرد و خوب آبکشی شود تا اثری از مواد شوینده نباشد، اشکالی ندارد. بعضا می شنویم که برخی از خانم ها لباس زیر خود را به همراه لباس های دیگر در ماشین لباس شویی می اندازند. با این کار ممکن است میکروبی که در لباس های دیگر از جمله شلوار و جوراب و…. وجود دارد، باعث انتقال عفونت شود.

به طور کلی معمولا لباس در هوای بسته خشک می شود و در محیط خانه هایی که آفتاب گیر نیستند، از حمام برای خشک شدن لباس استفاده می شود و به دلیل اینکه فضای این محیط مرطوب است و آفتاب گیر نیست، احتمال رشد قارچ و میکروب ها زیاد است. بنابراین حتی الامکان لباس هایتان را در فضای باز در معرض آفتاب خشک کنید. در غیر این صورت، می توانید از اتو استفاده کنید اما به این مساله توجه داشته باشید که اتوکردن لباس زیر باعث ضدعفونی کردن لباس نمی شود بلکه صرفا آن را خشک می کند.

نکته مهم دیگری که باید به آن اشاره کنم این است که اغلب با مواردی مواجه هستیم که کودکان دچار عفونت شده اند متوجه می شویم که لباس این کودکان همراه لباس های دیگر شسته می شده است. به والدین گرامی توصیه می شود که حتما لباس های کودکان، چه دختربچه ها و چه پسربچه ها، جداگانه شسته شود و به خصوص لباس های زیر آنها باید جداگانه و به تنهایی شسته شود؛ چرا که شستن لباس های کودکان و همچنین لباس زیر آنها به همراه لباس بزرگ ترها ممکن است باعث انتقال میکروب شود. پس به این مساله توجه داشته باشید و حتما لباس های آنها را جداگانه بشویید.

زندگی رنگی با پورتال رنگی

1

Please Login to comment
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
اشی sqjrm

ممنون