شستن لباس ها با دست و اشتباهات رایج آن

سبک زندگی ۲۰ آبان ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

شستن لباس ها با دست و اشتباهات رایج آن

برخی خانمها هستند که به هر علت لباس هایشان را با دست می شویند و در هنگامی که لباس ها را می شویند دچار اشتباهاتی می شوند که از آن بی خبرند. در این مطلب از سایت دلنگاره به این اشتباهات پرداخته ایم که امیدواریم برایتان کارایی داشته باشند. با ما همراه باشید.

معمولا قبل از پر کردن سینک، پوشاک رو داخل اون قرار میدین.
شستن لباسهاتون با دست رو یه جورایی حموم کردن لباس ها در نظر بگیرین. درست همونطور که شما قبل از پر کردن وان حموم وارد اون نمیشین، نباید پوشاکتون رو قبل از اضافه کردن آب و مواد شوینده داخل اون بذارین.
نیروی آب که به پارچه ضربه میزنه میتونه به اون صدمه بزنه و مواد شوینده هنگامی که مستقیم روی لباس ریخته میشه میتونه باعث ایجاد مشکل در شستشو بشه. در عوض سینک خود رو با آب ولرم و یا خنک پر کنین و همونطور که در حال پر کردن اون هستین، مقدار توصیه شده و لازم از مواد شوینده رو به اون اضافه کنین. مطمئن بشین که مواد شوینده در آب حل شدن، سپس لباساتون رو داخل آب به آرامی فشار بدین تا به طور کامل در اون غوطه ور بشن.

معمولا لکه ها رو چنگ میزنین.
شستشوی خشن میتونه به پارچه، مخصوصا پارچه های لطیف آسیب برسونه. به آرامی روی لکه ها مواد شوینده با نوک انگشتانتون بکشین. سپس همونطور که اون خیس میخوره، چندین بار پوشاک رو داخل آب کف دار فشار بدین. اکثر لباسها در حدود ۱۵ دقیقه تمیز میشن. برخی از موارد به شدت کثیف ممکنه به خیس خوردن طولانی تری نیاز داشته باشن.

معمولا با استفاده از شیر آب لباس رو آبکشی میکنین.
نگه داشتن لباسهای ظریف زیر شیر آب ممکنه باعث شه که پارچه کش بیاد، بنابراین شما باید همونطور که اون ها رو شستین، آبکشی کنین یعنی لباس رو داخل وان یا ظرفی از آب زلال و شفاف آبکشی کنین. هنگامی که آماده ی آبکشی شدین، پوشاکتون رو برای نگه داری آسون تر داخل هردو دست جمع کنین و سپس اون رو داخل صافی قرار بدین. اگه شیر آب شما در حالت پاشیدن آب قرار داره میتونی لباس های ظریف مثل لباس زیر زنانه رو همونجوری آبکشی کنین و اون رو داخل صافی قرار بدین. اگه غیر از این هست، لگن رو با آب خنک، زلال و شفاف پر کنین و لباس رو داخل اون غرق کنین و سپس آبکشی کنین.

معمولا برای از بین بردن رطوبت لباس، اون رو محکم فشار میدین.
چرخوندن و محکم فشار دادن پارچه های ظریف باعث آسیب رسیدن به اون ها میشه. راه بهتر برای از بین بردن رطوبت لباستون اینه که پوشاک رو بعد از شستشو به آرامی بلند کنین و اون رو تا حدی فشار بدین. سپس اون رو آروم روی حوله جاذب رطوبت پهن کنین. حوله و لباس رو باهم جمع کنین و فشار بدین و سپس اون رو باز کنین.

معمولا لباس ها رو برای خشک کردن آویزان میکنین.
برای اطمینان از اینکه لباس های ظریف مخصوصا کشباف، شکل خودشون رو از دست نمیدن، همیشه اون ها رو صاف پهن کنین تا خشک بشن. ژاکت یا لباستون رو روی یک حوله خشک پهن کنین و پشت اون رو ببندین تا شکل اون حفظ بشه و سپس اجازه بدین با هوای آزاد خشک بشه. هنگامی که جلوی لباس خشک شد، اون رو برگردونین تا پشت لباس هم هوا بخوره و خشک بشه.

Please Login to comment