شش راه برای درمان چروک اطراف دهان

پوست و مو ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

شش راه برای درمان چروک اطراف دهان

درمان چروک اطراف دهان : یکی از دغدغه های اکثر افراد بویژه خانمها چروک صورت است که دوست دارند آنها را یا از بین ببرند یا حداقل آنها را به کمترین حد ممکن برسانند. از جمله چروک صورت که مد نظر خانمها است خطوط اطراف دهان است که آنها را آزاردهنده تلقی می کنند و به دنبال روشهای برطرف کردن آنها هستند. ما هم در این مطلب برای شما کاربران عزیز ۶ راهکار درمانی را عنوان کرده ایم که امیدواریم مورد استفاده تان قرار گیرد. با ما همراه باشید.

روشهای برطرف کردن چروک اطراف دهان

درمان‌های چروک‌های اطراف دهان را می‌توان به دو دسته کلی تقسیم کرد: درمان‌های خانگی و درمان‌های طبی که  در این مطلب اختصاصی تاروت رنگی که برای شما آماده کرده ایم دو درمان اول که عنوان شده اند، خانگی‌اند و چهار درمان بعدی، طبی هستند.

روشهای شش گانه برطرف کردن چروک اطراف دهان

باید بدانید که سبک زندگی در سلامت کلی بدن و از جمله سلامت پوست بسیار مهم است و باید در رعایت نکات اساسی در این زمینه هوشیار باشیم. در ادامه روشهایی عنوان می شود که به سبک زندگی تان مربوط هستندتا بتوانید با چروک صورت مقابله کنید:

روشهای برطرف کردن چروک صورت

ترک کردن عادات نادرست

سیگار نکشید. از ضدآفتاب استفاده کنید. کرم ضدچروک مناسبی تهیه کنید و از رژلب‌های تیره استفاده نکنید زیرا چروک‌ها را بیشتر مشخص می‌کنند.

ورزش کردن

دو ورزش زیر را می‌توان از ورزش‌های مفید ضدچروک اطراف لب دانست:
صاف بنشینید؛ دهانتان را ببندید و سعی کنید لب‌هایتان را به سمت بینی‌تان ببرید تا ۵ بشمارید و به حالت اول برگردید. این کار را ۵ بار تکرار کنید. این ورزش را برای جهات مختلف تکرار کنید.
دهانتان را ببندید و در این حالت تا جایی که می‌توانید بخندید و هر بار به اندازه ۵ شماره مکث کنید.

روشهای غیر خانگی درمان چروک صورت

استفاده از فیلرها

فیلرها مواد مخصوصی هستند که در پوست تزریق می‌شوند و چروک‌ها را ملایم‌تر می‌کنند البته نباید از این تزریق انتظار یک درمان قطعی و مادام‌العمر داشته باشید و اگر می‌خواهید همیشه از مزایای فیلرها بهره‌مند باشید، باید با فواصل زمانی مشخص تزریق را تمدید کنید. این روش کمی هزینه بالایی دارد و به‌دلیل استفاده از داروهای بی‌حس‌کننده، احتمالا عوارضی مانند درد، قرمزی و تورم به دنبال خواهد داشت.

بهترین روش درمان چروک صورت

درم‌ ابریژن

این روش جزو موارد تهاجمی به پوست محسوب می‌شود. متخصص برای این عمل برس دَواری را بر پوست می‌کشد و به‌این‌ترتیب لایه‌های سطحی پوستی را می‌زداید تا پوست جوان‌تر لایه‌های زیرین، جای پوست‌مرده و پیر را بگیرد. اگر درم‌ ابریژن فقط برای اطراف دهان انجام شود ناحیه اطراف دهان از سایر قسمت‌های دهان روشن‌تر به نظر می‌رسد. بهبود التهاب پوست بعد از انجام این روش ممکن است مدت قابل‌توجهی طول بکشد.

لیزرتراپی

برای از بین بردن چروک‌ها می‌توان از لیزرهای ضعیفی استفاده کرد.

فیس‌لیفت با جریان میکرو

در این روش متخصص با دستگاهی جریان الکتریکی بسیار ضعیفی را به پوست منتقل می‌کند.

پورتال رنگی _ شش راه برای درمان چروک اطراف دهان
منبع: مد آنلاین

برچسب ها
loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !