شما کدام یک از این عادات غلط را دارید؟

زندگی سالم ۱۸ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

شما کدام یک از این عادات غلط را دارید؟

هر یک از ما انسانها در طول زندگی خود باید بر اساس سبک زندگی خاصی پیش برویم تا بتوانیم یک عمر مفید داشته باشیم. اما اگر در زندگی شخصی و حتی اجتماعی مان یکی از کارهایی که در این مطلب از پورتال رنگی برای شما همراهان عزیز لیست کرده ایم را انجام دهیم باعث از بین رفتن کیفیت زندگی مان می شود و سلامتی ما را به خطر می اندازد. در ادامه همراه ما باشید.

عادت غلط و ضد سلامتی که مدام انجام می دهید

مسواک زدن دندان ها درست بعد از غذا خوردن

غذاها و نوشیدنی های اسیدی به مینای دندان ولایه زیرین عاج صدمه میزند وقتی درست بعد از غذا خوردن مسواک بزنید اسیدها به عمق فرو میرود و بیشتر به عاج دندان صدمه میزند.

شما کدام یک از این عادات غلط را دارید؟

جلوگیری از عطسه کردن

وقتی هنگام عطسه کردن دهان را می بندید یا دماغ را می گیرید فشار درون جمجمه بالا می رود و به واسطه ی آن اختلال در جریان خون مغز ایجاد می شود و به هم فشردگی رگهای خونی و بافت های عصبی را در پی دارد در نتیجه ممکن است احساس سردرد، آسیب رگهای خونی و مشکلات شنوایی پیدا کنید.

استفاده بیش از حد از عطر

عطر و ادکلن های تجاری از مواد مصنوعی درست شده و استفاده بیشاز حد ان باعث گیجی حالت تهوع خواب آلودگی می شود ،همچنین مواد مصنوعی مضر درعطر باعث خارش چشم و گلو میشود.

نگهداری غذا در ظروف پلاستیکی

ظروف پلاستیکی از مواد شیمیایی تشکیل شده است وقتی غذاها را در نایلون یاظروف پلاستیکی نگهداری کنید مواد شیمیایی به غذاها نفوذ می کند و تاثیر منفی روی غدد داخلی می گذارد، غذاها را در ظروف سرامیکی یا استیل نگهداری کنید.

استفاده از تلفن همراه هوشمند قبل از خواب

نور آبی تلفن همراه مانع ترشح هورمونی به نام ملاتونین می شود این هورمون در تنظیم خواب نقش دارد و اگرقبل از خواب با تلفن همراه بازی یا هر کار دیگری انجام دهید خواب خوبی نخواهید داشت چرا که سطح ملاتونین پایین می آیدو باعث افسردگی ، چاقی ، بیماری قلبی و ضعف سیستم ایمنی بدن می شود.

شما کدام یک از این عادات غلط را دارید؟

استفاده از صابون های آنتی باکتریال

صابون های آنتی باکتریال دست ها را استریل می کند اما استریل کردن فرصت را برای ورود باکتری های مضر در بدن ایجاد می کند ،برخی از باکتریهای مفید روی سطح پوست زندگی و نقش مهمی را در محافظت بدن ایفا می کند وقتی دست رابا این صابونها بشویید بدن را در خطر باکتری های مضر قرار داده اید.

پوشیدن شلوارهای تنگ

برخی ها می خواهند طبق مد پیش روند اما برای بدن مناسب نیست، شلوار تنگ به بدن می چسبد و نمی گذارد هوا به راحتی مبادله شود به همین خاطر درعصبها مشکلاتی ایجاد می شود.

زندگی رنگی با پورتال رنگی

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of