روش های شناسایی بیماری اوتیسم در کودکان

بیماری های کودکان ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

روش های شناسایی بیماری اوتیسم در کودکان

اوتیسم نام نوعی بیماری است که در برخی کودکان دیده می شود و با علائمی همراه است که اگر والدین نسبت به آن آگاهی نداشته باشند درمان آن نیز با مشکل همراه خواهد و شد و سیر طولانی تری تا درمان نیاز است. بنابراین والدین در این مورد باید هشیار باشند. در این مطلب به شما کمک می کنیم تا این بیماری را در کودکان زودتر و بهتر تشخیص دهید.
بیماری اوتیسم و درمان
در ابتدای بحث به تعریف بیماری اوتیسم می پردازیم.

تعریف اوتیسم

بطور بسیار خلاصه اما کامل باید گفت که در علوم روانشناسی به درماندگی خود فرد گفته می شود که یک نقص دائمی در روابط اجتماعی و رفتاری که منجر به نشان دادن علایق و انجام رفتارهای تکراریست که این بیماری را می توان حتی در سنین ابتدایی زندگی هر فرد جستجو و تشخیص داد.

باید این نکته را یادآور شویم که اوتیسم درجه بندی دارد. در حقیقت اوتیسم درجات مختلفی بر اساس علائم و نشانه های رفتاری که از خفیف تا شدید طبقه بندی می شوند را داراست. کودکی که دچار اوتیسم است دارای علائم زیر میباشد که البته تنها به بخشی از آن ها اشاره می شود. و والدین اگر این نشانه ها را در کودک خود دیدند حتما به پزشک مراجعه کنند.
روش های شناسایی بیماری اوتیسم در کودکان

علائم اوتیسم در کودکان :

  • کودکان اوتیسم از برقراری ارتباط چشمی عاجزند و یا بسیار محدود میتوانند ارتباط برقرار کنند.
  • معمولا مکالمات یکطرفه رفتار می کنند و فقط در رابطه با چیزی که خود علاقه دارند صحبت می کنند و از صحبتهای طرف دو طرفه چیزی متوجه نمی شوند.
  • دوست ندارند کسی را بغل کنند و یا اینکه کسی آنها را در آغوش بگیرید.
  • حرکات بدنی آنها خشک است.
  • دچار پرخاشگری هستند.
  • کودکان مبتلا به اوتیسم به دنیای درونی خود حکمفرمایی می کنند.
  • این دسته از کودکان گاهی از مواد غیر خوراکی استفاده میکنند مانند خاک.

البته قابل ذکر است که برای تشخیص این بیماری باید به متخصصین مراجعه شود و از آنان در امر تشخیص و درمان یاری خواست تا بتوان به نتیجه بهتری رسید.

پورتال رنگی _ روش های شناسایی بیماری اوتیسم در کودکان
منبع: آسمونی

برچسب ها
loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !