. ما روزانه شیر می نوشیم، بدون آنکه بدانیم شیر موجب سرطان سینه می شود! - پورتال رنگی

ما روزانه شیر می نوشیم، بدون آنکه بدانیم شیر موجب سرطان سینه می شود!

همه ما می دانیم که امروزه سرطان سینه بسیار شایع و در حال گسترش می باشد. مطالعات انجام شده در کشور نروژ نشان می دهد. احتمال خطر ابتلا به سرطان سینه در افرادی که روزانه ۳ فنجان شیر می نوشند نسبت به افرادی که روزانه ۱ فنجان یا کمتر از این مقدار شیر می نوشند، بیشتر می باشد. به این ترتیب به نظر می رسد که شیر یکی از عوامل افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه است. 

ما روزانه آن را می نوشیم، بدون آنکه بدانیم شیر موجب سرطان سینه می شود!

در حقیقت، اعتقاد بر این بوده است که شیر موجب پیشگیری یا کاهش خطر ابتلا به سرطان می شود، اما پس از بررسی و مطالعات انجام شده دانشمندان با توجه به شواهد موجود بیان می کنند که مصرف شیر موجب افزایش خطر ابتلا به سرطان می گردد!
بسیاری از بیماران مبتلا به سرطان از کشورهای فنلاند، سوئد، بریتانیا، کانادا و آمریکا می باشند. در این کشورها سرانه مصرف شیر بسیار بالا است. بر اساس مطالعات انجام شده در نروژ، سرطان سینه در کشورهایی که مصرف شیر در فرهنگ آنها جایی ندارد بسیار نادر است، زیرا در این کشورها افراد شیر کمتری مصرف می کنند. مطالعات اخیر نشان می دهد هورمون ها و عوامل رشد موجود در شیر قابلیت ایجاد سرطان در بدن را دارند. این نتایج شامل مکمل های مصنوعی ویتامین D که اغلب غنی از شیر و محصولات لبنی هستند نیز می شود.
اعتقاد بر این است که افراد مبتلا به سرطان سینه نسبت به افراد سالم به صورت متوسط ۲ برابر بیشتر از مکمل های مصنوعی ویتامین D مصرف کرده اند.
اما در بروز سرطان سینه عوامل دیگری نیز دخیل می باشند. افرادی که در رژیم غذایی خود بیشتر از نان قندی، شکر و انواع خاصی از گوشت (به ویژه گوشت خوک) و کمتر از ماهی و سبزیجات خام مصرف می کنند، در این افراد احتمال ابتلا به سرطان سینه بیشتر می باشد. از طرف دیگر افرادی که سینه بند، به ویژه سینه بندهای تنگ استفاده می کنند نیز احتمال ابتلا به سرطان بالا است. پوشیدن سینه بند به صورت منظم و به مدت ۱۲ ساعت در روز می تواند خطر ابتلا به سرطان سینه را تا حدود ۲۰ برابر افزایش دهد.

منبع: وبسایت recipesforhealthylife

loading...
اگه دوست داشتین این مطلبو واسه دوستاتونم بفرستید - زندگی رنگی با پورتال رنگی :)

منبع نوشته:recipesforhealthylife

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !

اطلاع از
wpDiscuz