چگونه شیشه عینک آفتابی را تمیز کنیم؟ / راههای طولانی کردن عمر عینک

نکات خانه داری ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

چگونه شیشه عینک آفتابی را تمیز کنیم؟ / راههای طولانی کردن عمر عینک

چگونه شیشه عینک آفتابی را تمیز کنیم؟ / راههای طولانی کردن عمر عینک _ پورتال رنگی به نقل از چی بپوشم و سلام دکتر: یکی از پر کاربردترین لوازم جانبی که هر فردی در گرمای طاقت فرسا تابستان به آن احتیاج دارد عینک آفتابی است. داشتن یک عینک آفتابی مناسب می تواند چشمان شما را از اشعه های مضر خورشید در امان نگه دارد. مطمئنا یکی از مهم ترین مشکلاتی که با عینک آفتابی خود دارید لک شدن و یا باقی ماندن اثر انگشتانتان بر روی فریم و یا شیشه آن باشد. در این مقاله به سه گام ساده تا تمیز کردن شیشه عینک آفتابی اشاره خواهیم نمود.

۱- از مایع تمیز کننده شیشه عینک آفتابی و پارچه های میکرو فایبر استفاده کنید
اگر می خواهید عینک آفتابی تان مانند روز اول درخشان و تمیز دیده شود از مایع تمیز کننده و پارچه میکرو فایبر استفاده کنید. اگر هیچ کدام از این دو مورد را نداشتید از آب و مایع ظرفشویی به عنوان ماده پاک کننده و پارچه نخی به عنوان پارچه مخصوص استفاده کنید. توجه داشتید باشید که تنها از پارچه های نخی (پنبه ای) استفاده کنید در غیر این صورت شیشه عینک آفتابی شما خش بر می دارد.

۲- اسپری تمیز کننده را به دو طرف شیشه عینک آفتابی تان بزنید
همواره هر دو شیشه را با ماده تمیز کننده پاک کنید چرا که کشیدن پارچه بدون ماده تمیز کننده باعث ایجاد خش بر روی شیشه عینک آفتابی تان خواهد شد.

۳- از حرکت دایره ای برای تمیز کردن استفاده کنید
برای تمیز شدن شیشه و فریم عینک آفتابی خود همواره از حرکت دایره ای استفاده کنید و مطمئن شوید که تمام نقاط شیشه را با دستمال و ماده تمیز کننده به خوبی پاک نموده اید.

با گوشه پیراهن یا روسری خود برای تمیز کردن شیشه عینک آفتابی تان استفاده نکنید

نکات کلیدی در پاک کردن شیشه عینک آفتابی

– هرگز از بخار دهان (بازدم) و گوشه پیراهن یا روسری خود برای تمیز کردن شیشه عینک آفتابی تان استفاده نکنید چرا که باعث خش دار شدن آن می شود.
– هرگز از مواد شوینده، سفید کننده، سرکه و … برای تمیز کردن عینک آفتابی اسفاده نکنید چرا که باعث آسیب دیدن آن خواهد شد.
– هرگز از آب دهان به عنوان ماده پاک کننده شیشه عینک آفتابی استفاده نکنید.

عینک آفتابی

مواردی برای طولانی کردن عمر عینک

مواردی برای طولانی کردن عمر عینک _ برای اینکه دوام عینکتان بیشتر باشد و از آن زیاد استفاده کنید مواردی را بیان می کنیم که باید این نکات را رعایت کنید تا دوام عینکتان بیشتر شود

همیشه عینک رو با هر دودستتون بردارین.

درسته که شاید به نظر زیاد مهم نیاد، اما با این کار از شل شدن عینکتون جلوگیری می کنین و تنظیم دسته های اون که باعث می شه عینک به درستی روی صورتتون قرار بگیره، به هم نمی خوره.

از این اشتباهات برای تمیز کردن عینکتون دوری کنین.

برای پاک کردن عینکتون از محلول آمونیاک و یا الکل استفاده نکنین، چون که ترکیبات شیمیایی تند و زننده به پوشش روی لنزتون آسیب می رسونه. به جاش عینک طبی و یا عینک آفتابی رو با مایع دستشویی و انگشتانتون آروم بشورین. لنز عینکتون رو هم با پارچه ای مخصوص عینک خشک کنین و هیچ وقت از پارچه های معمولی، حوله های کاغذی و یا هر چیز دیگه ای استفاده نکنین زیرا که باعث میشه لنز عینک خش بیفته.

اگه جاهایی مثلا کنار ساحل هستین از آب بطری برای شستن عینکتون استفاده کنین.

وقتی که کنار ساحل هستین اگه عینکتون خیس شد و یا روی شیشه عینکتون پر از شن و ماسه شد، جلو ی خودتون رو بگیرین و با یه حوله، شیشه عینک رو پاک نکنین. سنگ ریزه های شن و ماسه باعث می شه لنز عینکون خش بیفته.

شیشه های عینکتون رو جاهای داغ قرار ندین.

برای مثال عینک آفتابی یا عینک طبی رو تو یه روز گرم و تابستونی داخل ماشین نذارین. اکثر فریم های عینک های امروزه از ریختن پلاستیک مایع داخل یه قالب درست شده، بنابراین اگه بیش از حد داغ بشن، ممکنه ذوب بشن و یا بیش از حد انعطاف پذیر بشن.

عینکتون رو روی سرتون نذارین.

ممکنه اینجوری شیک و با کلاس به نظر برسین اما این کار باعث می شه دسته های عینکتون شل بشه. همچنین روغن طبیعی که از موهاتون و یا پوست سرتون بیرون میاد میتونه باعث ایجاد لکه بر روی لنزتون بشه.

جلوی لغزش عینک رو بگیرین.

اگه عینکتون مدام از روی بینی شما لیز میخوره و میفته، یه بند ظریف به دسته های اون ببندین که به راحتی اون رو سر جاش نگه داره و یا ترکیبی از موم عسل و روغن نارگیل رو به طور مستقیم به قسمت بینی عینکتون بزنین که باعث بشه عینک روی بینی شما بمونه. برای تعمیر دائمی اون باید به یه عینک ساز مراجعه کنین و از او بخواین که براتون درستش کنه.

عینک رو طوری قرار ندین که شیشه هاش روی سطح میز یا هرجای دیگه ای قرار بگیره.

حتما در این باره قبلا هم شنیدین اما گذاشتن شیشه های عینک روی میز باعث می شه که خش بیفته. عینکتون رو تو جای محکمی بذارین به طوری که جای اون امن باشه.

پورتال رنگی: چگونه شیشه عینک آفتابی را تمیز کنیم؟
منبع : چی بپوشم، سلام دکتر

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of