شیوه های ساده کاهش وزن

پزشکی و سلامت5 ۰۶ شهریور ۱۳۹۴ یک دیدگاه

شیوه های ساده کاهش وزن

اگر از رژیم های مختلف خسته شده اید و هیچ گونه تاثیری را مشاهده نکرده اید، شاید بهتر است در شیوه زندگی خود تغییری ایجاد کنید تا به نتیجه دلخواه برسید. در اینجا تعدادی شیوه ساده اما کاربردی برای کاهش وزن پیشنهاد کرده ایم.

از خوردن غذاهای پر کالری پرهیز کنید

به مدت یک هفته، یک دفترچه یادداشت کوچک را در هر جا به همراه داشته باشید

تمام چیزهایی را که می خورید حتی آب را در آن یادداشت کنید. تحقیقات نشان داده که افرادی که میزان غذاهای خود را در روز می دانند ۱۵% کمتر از کسانی که نمی دانند، می خورند.

یک گام شمار بخرید و به کمربند خود ببندید و روزی ۱۰۰۰ قدم بیشتر راه بروید

به طور میانگین افراد روزی ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ قدم گام برمی دارند. افزودن ۱۰۰۰ قدم به این تعداد شما را در حفظ وزن فعلی کمک کرده و از اضافه وزن جلوگیری می کند.

۱۰% اشتباه محاسبه در دریافت کالری روزانه لحاظ کنید

اگر فکر می کنید که روزی ۱۷۰۰ کالری انرژی جذب بدن خود می کنید و نمی دانید که چرا کاهش وزن پیدا نمی کنید، ۱۷۰ کالری دیگر به مقدار محاسبه تان اضافه کنید. احتمال دارد که این عدد جدید صحیح تر باشد.

از رنگ آبی در زندگی خود بیشتر استفاده کنید

بی دلیل نیست که رستوران های فست فود از رنگ آبی برای تزیین محیط استفاده نمی کنند. باور داشته باشید یا نه، رنگ آبی به عنوان یک مانع برای اشتها عمل می کند. بنابراین شام خود را در بشقاب های آبی میل کنید، در هنگام خوردن لباس آبی بپوشید و میز غذاخوری خود را با سفره یا پوشش آبی بپوشانید.

از رنگ های قرمز، زرد و نارنجی در محیطی که غذا می خورید پرهیز کنید زیرا تحقیقات نشان دادند که این رنگ ها ترغیب کننده اشتها هستند.

کمد خود را از لباس های گشاد خالی کنید

زمانی که به وزن ایده آل خود رسیدید، لباس هایی که دیگر اندازه شما نیستند را دور بریزید، لذا حفظ کردن وزن مثل یک انگیزه بسیار قوی عمل می کند تا دیگر اضافه وزن پیدا نکنید و مجبور به خرید لباس های جدید نباشید.

پورتال رنگی – شیوه های ساده کاهش وزن
منبع: ضربان زندگی

1
دیدگاه بگذارید

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
  Subscribe  
Notify of
Anonymous

بهترین راه کاهش وزن حرص خوردنه