شیک ترین مدلهای مقنعه دانشجویی / مجلسی

آرایش و زیبایی ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

شیک ترین مدلهای مقنعه دانشجویی / مجلسی

پوشیدن مقنعه یکی از واجبات ما ایرانیان است که در اماکن عمومی، در مدرسه، در ادرات و … مورد استفاده خانمها قرار می گیرد. مدلهای مقنعه متنوع است و در این مطلب برای شما جدیدترین مدلها را در نظر گرفته ایم.

مقنعه ای متناسب با اندامتان بخرید!

حتما الان از خودتان می پرسید که مقنعه چه ربطی به اندام دارد؟ پاسخ این است که افراد بسیار لاغر باید از پوشیدن مقنعه های بلند خودداری کنند. وقتی که این افراد مقنعه های بلندی که قدشان تا وسط بازوهای آنها می رسند را می پوشند، باعث می شوند که لاغری شانه هایشان بیشتر نمایان شود و ظاهر نامناسبی پیدا کنند. مقنعه های کوتاه که قد آنها تا سر شانه می رسد، گزینه مناسب تری برای این افراد هستند. از طرف دیگشر بهتر است افراد چاق و آنهایی که شانه های پهنی دارند با پوشیدن مقنعه های کمی بلندتر، شانه و سینه های خود را با مقنعه بپوشانند تا چاقی شان زیاد به چشم نیاید. کسانی هم که از کمبود یا افزایش وزن شدید رنج نمی برند، می توانند بنابر سلیقه خود از هر مقنعه ای که خواستند، استفاده کنند.

مقنعه های رنگی هم بخرید

معمولا بیشتر خانم ها به پوشیدن مقنعه های مشکی تمایل دارند اما مقنعه های مشکی زودتر از انواع رنگی شان در اثر شستشو یا تماس با نور آفتاب، بور و غیرقابل استفاده می شوند. بهتر است برای ایجاد تنوع و عوض شدن روحیه تان هم که شده، گاهی پوشیدن مقنعه های رنگی را امتحان کنید. رنگ های خاکستری، توسی، سورمه ای و قهوه ای می توانند رنگ های مناسبی برای مقنعه هایی باشند که قرار است در محل کار یا مکان های رسمی پوشیده شوند. استفاده از مقنعه هایی با رنگ فیروزه ای، آبی نفتی، زرشکی، کرم، انواع سبز یا کاراملی هم به خانم معلم ها (به خصوص معلم های پایه دبستان) توصیه می شود.

آداب شستن مقنعه را رعایت کنید

به طورکلی بیشتر مقنعه های نخی رنگ می دهند بنابراین بهتر است که آنها را برای اولین بار به صورت جداگانه و با آب کاملا سرد بشویید تا رنگشان را به سایر لباس ها پس ندهند. مقنعه های تیره رنگ باید با شوینده های مایع شسته شوند. بهتر است که مقنعه های روشن را هم با پودر صابون بشویید تا هم لطافت آنها حفظ شود و هم کاملا تمیز شوند و حالت چرک مرده به خود نگیرند. استفاده از نرم کننده در آخرین مرحله شستشو برای تمام مقنعه ها لازم است. این کار از ایجاد اصطکاک بین پارچه مقنعه و مو جلوگیری می کند.

مقنعه را پشت و رو پهن کنید

برای پیشگیری از بور شدن پارچه مقنعه ها در اثر تماس با نور آفتاب باید آنها را پشت و رو پهن کنید. ضمن اینکه اگر دوست ندارید مقنعه شما در اثر اتوکشی، برق بیفتد باید یا آن را پشت و رو اتو کنید یا هنگام اتوکشی یک پارچه نخی نازک رویش بیندازید.

قانون مقنعه را به فرزندتان بیاموزید!

متاسفانه شپش سر هنوز به طور کامل ریشه کن نشده است و برای پیشگیری از انتقال آن باید بچه ها را در مواردی مانند پوشیدن مقنعه در مدرسه توجیه کرد. به فرزند خود بیاموزید که اگر قرار است مقنعه خود را سر کلاس دربیاورد، حتما آن را تا کند و داخل کیفش بگذارد. به او بگویید که از قرار دادن مقنعه در جامیزی یا روی چوب لباسی کلاس و در کنار مقنعه سایر بچه ها خودداری کند. به بچه ها بگویید برای بازی و سرگرمی هم که شده، مقنعه های همدیگر را نپوشند تا ناراحتی های احتمالی مختلفی مانند شپش، کچلی سر یا مشکلات پوستی بین آنها انتقال پیدا نکند.

شیک ترین مدلهای مقنعه دانشجویی مجلسی (۱)

شیک ترین مدلهای مقنعه دانشجویی مجلسی (۲)

شیک ترین مدلهای مقنعه دانشجویی مجلسی (۳)

شیک ترین مدلهای مقنعه دانشجویی مجلسی (۴)

شیک ترین مدلهای مقنعه دانشجویی مجلسی (۵)

شیک ترین مدلهای مقنعه دانشجویی مجلسی (۶)

شیک ترین مدلهای مقنعه دانشجویی مجلسی (۷)

شیک ترین مدلهای مقنعه دانشجویی مجلسی (۸)

شیک ترین مدلهای مقنعه دانشجویی مجلسی (۹)

شیک ترین مدلهای مقنعه دانشجویی مجلسی (۱۰)

شیک ترین مدلهای مقنعه دانشجویی مجلسی (۱۱)

شیک ترین مدلهای مقنعه دانشجویی مجلسی (۱۲)

پورتال رنگی _ شیک ترین مدلهای مقنعه دانشجویی / مجلسی

منبع: بیتوته – حجاب استوری

Be the First to Comment!