طرح مشترک تویوتا و بی ام و: سوپر اسپرت ۲۰۱۸

خودرو ۲۹ تیر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

طرح مشترک تویوتا و بی ام و: سوپر اسپرت ۲۰۱۸

شرکت تویتا و شرکت بی ام و در یک اقدام مشترک یک خودرو اسپرت شیک تولید کرده اند که می توانید در ادامه تصاویر آن را مشاهده کنید. این خودرو جزو خودروهای شیک و لوکس محسوب می شود و علاقه مندان زیادی را به خود جلب خواهد کرد. در ادامه مشخصات این خودرو زیبا را نیز می توانید در این مطلب بخوانید. از شما کاربران عزیز دعوت می کنمی تا با ما همراه باشید.

محصول مشترک تویوتا و بی ام و

دو سال است که علاقه‌مندان از دیدن به مدل‌های جدید تویوتا “سوپرا”یی محروم شده‌اند که از زبان طراحی مشترک با “بی ام و”Z5 بهره می‌برد.
به گزارش پورتال رنگی به نقل از اقتصاد آنلاین، این خودروی جدید و اسپورت ژاپنی در سال ۲۰۱۸ و تنها مدت کمی بعد از همتای آلمانی خود در گروه خودروسازی “بی ام و” رخ می‌نماید.
تویوتا قصد دارد با ساخت “سوپرا”های ۲۰۱۸ موفقیت قبلی خود را در خصوص مدل‌های کوپه‌ای تکرار کند که تولید آنها در سال ۲۰۰۲ متوقف شد. این خودروها بالاتر از مدل‌های GT86 تویوتا قرار می‌گیرد و طراحی آن از مدل مفهومی FT1 الهام گرفته شده است. مدل مفهومی FT1 چند سال پیش در نمایشگاه خودرویی دیترویت در معرض دید عموم قرار گرفت.
سوپراهای جدید به صورت هیبریدی با قابلیت حرکت ۴ چرخ و یک موتور بنزینی “بی ام و” و یک موتور الکتریکی مجهز به ابرخازن‌ها ارائه خواهد شد. این همان نسخه‌ایست که برای پسر عموی آلمانی این خودرو به کار رفته است. گفته می‌شود از فیبر کربن برای ساختار این خودرو استفاده شده که می‌توان آن را در محدوده خودروهای سری I و ۷ بی ام و مشاهده کرد.
طرح مشترک تویوتا و بی ام و سوپر اسپرت 2018
با وجود شباهت های زیاد بین این دو خودروی آلمانی و ژاپنی، این دو خودرو مشتریان یکدیگر را تهدید نخواهند کرد. با استفاده از پلت‌فرم‌های مختلف این دو خودرو متفاوت ظاهر شده‌اند و می‌توانند در بخش‌های گوناگون رضایت مشتریان خاص خود را برآورده سازند.
جدیدترین خودروی اسپرت
عضو برد اجرایی فروش و بازاریابی بی ام و در این خصوص گفت: نکته‌ای که در حال حاضر روی آن تاکید داریم، پلت فرم مشترک و چند‌منظوره‌ایست که دو کارخانه بتوانند کارایی‌های متفاوتی از آن دریافت کنند. چرا که نیازی به طراحی یکسان دو خودرو وجود ندارد و پلت‌فرم اصلی می‌تواند بنیان دو دیدگاه و موقعیت جداگانه را رقم بزند.
با این وجود تصمیم نهایی در خصوص این دو خودرو در خط مونتاژ گرفته خواهد شد. به احتمال زیاد یک کارخانه واحد برای هر دو مدل انتخاب خواهد شد که احتمالا شعبه مگنا استیر اتریش نامزد اصلی این مونتاز محسوب می‌شود.
جدیدترین خودروهای اسپرت
در اوایل سال ۲۰۱۳ این دو کمپانی آلمانی و ژاپنی برای کار روی خودروی اسپورت، به یکدیگر پیوستند. درحالی‌که احتمالاً خودروی اسپرت “بی ام و” جانشین جدید Z4، یعنی خودرو Z5 را معرفی می‌کند؛ به نظر می‌رسد در این سمت نیز تویوتا می‌خواهد سوپرا افسانه‌ای را دوباره به خط تولید بازگرداند.

پورتال رنگی _ طرح مشترک تویوتا و بی ام و: سوپر اسپرت ۲۰۱۸
منبع: اقتصاد آنلاین

برچسب ها
loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !