طرز تهیه انواع ژل دور چشم خانگی

آرایش و زیبایی ۱۱ آبان ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

طرز تهیه انواع ژل دور چشم خانگی

پوست دور چشم از حساس ترین قسمت های بدن است که باید نسبت به مراقبت از آن دقت کرد. از انواع ماسک ها و ژل ها می توان برای این مورد استفاده کرد. در این مطلب به ژل های خانگی پرداخته ایم و دستور تهیه انواعی از این ژل ها را برای شما د ر نظر گرفته ایم که امید داریم مورد پسند شما قرار گیرد.
طرز تهیه انواع ژل دور چشم خانگی

ژل خنک کننده‌ی خیار و آلوئه ورا

موارد مورد نیاز برای ژل خنک کننده‌ی خیار و آلوئه ورا

ژل ساقه‌های تازه‌ی آلوئه ورا ، ۴/۱ خیار قطعه قطعه شده، ظرف شیشه‌ای کوچک در دار و استریل، کاسه‌ی شیشه‌ای، الک، و مخلوط کن، چیزهایی است که نیاز دارید.

دستور تهیه ژل خنک کننده‌ی خیار و آلوئه ورا

خیار را قطعه قطعه کرده و در مخلوط کن بریزید تا به شکل پوره در آید. با یک الک، این پوره را در یک لیوان شیشه‌ای صاف کنید. ساقه‌های آلوئه ورا را بصورت افقی ببرید. یک قاشق بردارید و ژل آن را بتراشید. پوره‌ی خیار و ژل آلوئه ورای تازه را در یک کاسه‌ی تمیز با هم مخلوط کنید. سپس مخلوط را در یک ظرف شیشه‌ای استریل بریزید. قبل از بستن درب آن، یکبار دیگر این مخلوط را بخوبی هم بزنید. بطری را در طول شب در یخچال بگذارید و روز بعد، زیر چشم تان بمالید. عمر مفید این ژل، حداکثر سه روز است.
ژل دور چشم خانگی

ژل چشم چای سبز

این ژل برای زیر چشم‌ های خسته و چشم پف کرده بسیار مناسب است. ژل دور چشم چای سبز، سرشار از آنتی اکسیدان‌ هایی است که از پوست در برابر آسیب رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کنند.

مواد لازم برای تهیه ژل چشم چای سبز

۲ عدد چای سبز کیسه‌ای یا برگ‌های چای سبز، لیوان تمیز، و قالب یخ مکعبی چیزهایی است که نیاز دارید.

دستور تهیه ژل چشم چای سبز

با استفاده از دو عدد چای سبز کیسه‌ ای ، چند فنجان چای پر رنگ درست کنید. اگر از برگ‌های چای سبز استفاده می‌کنید، باید برگ‌های چای را درست بعد از خیس خوردن صاف کنید. اجازه دهید که چای بمدت ۱ ساعت یا بیشتر خنک شود. این مایع را داخل قالب‌های یخ مکعبی بریزید. قالب‌ها را در فریزر قرار دهید و بگذارید در طول شب یخ بزنند. هنگامیکه مایع‌ ها کاملا یخ زدند، آنها را بیرون بیاورید و داخل یک کیسه‌ی زیپ دار منتقل کنید. تا زمان استفاده، آنها را در فریزر بگذارید. فقط دو مکعب چای سبز بردارید، چشمانتان را ببندید و آنها را روی چشمانتان حرکت دهید. مکعب‌های یخ، پوست را تسکین داده و خنک می‌کند و چای سبز نیز پف چشم را کاهش می‌دهد.

ژل چشم خیار و ویتامینE

خیار به آرامی پوست را خنک کرده و آبرسانی می‌کند، در حالیکه ویتامین E ، نشانه‌های پیری را معکوس می‌کند. این ژل چشم سرشار از مواد مغذی، استرس اکسیداتیو را خنثی کرده، در برابر اشعه‌های UV از پوست محافظت می‌کند و تغییر رنگ پوست را کاهش می‌دهد. حتی بهتر از آن، این ژل چشم خیار و ویتامین E، سلول‌های آسیب دیده‌ی پوست را ترمیم خواهد کرد و تولید کلاژن را افزایش می‌دهد.

مواد لازم برای ژل چشم خیار و ویتامین E

ساقه‌های تازه‌ی آلوئه ورا، ۴/۱ خیار ارگانیک قطعه قطعه شده، ظرف شیشه‌ای کوچک در دار و استریل، کاسه‌ی شیشه‌ای، الک، مخلوط کن، و کپسول سافت ژل ویتامین E

دستور تهیه ژل دور چشم خیار و ویتامین E

خیار را قطعه قطعه کنید و در مخلوط کن بریزید تا بصورت پوره در آید. با استفاده از الک، آب خیار را صاف کنید. سپس ساقه‌های آلوئه ورا را بصورت افقی ببرید. ژل را بتراشید و آنرا با آب خیار در یک کاسه‌ی تمیز مخلوط کنید. این مخلوط را داخل ظرف شیشه‌ای استریل بریزید. ظرف را بمدت ۵ ثانیه در مایکروویو قرار دهید. اینکار به ایجاد یک غلظت ژله مانند کمک می‌کند. کپسول سافت ژل ویتامین E را سوراخ کنید و مایع آن را داخل مخلوط خالی کنید. آنها را بخوبی مخلوط کنید و اجازه دهید به مدت یک ساعت خنک شوند. درب ظرف را ببندید و آنرا در طول شب در یخچال بگذارید. این مخلوط را در روز بعد زیر چشمانتان بمالید. عمر مفید این ژل چشم، ۲ هفته است.

پورتال رنگی _ طرز تهیه انواع ژل دور چشم خانگیژل دور چشمژل دور چشم خانگی
منبع: سرخاب سفیدآب

برچسب ها

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of