طرز تهیه رولت خامه‌ ای

شیرینی خشک و تر ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۲ دیدگاه

طرز تهیه رولت خامه‌ ای

رولت خامه‌ ای: اگر شیرینی رولت را دوست دارید با این مطلب همراه ما باشید تا روش درست کردن رولت خوشمزه خامه ای را یاد بگیرید.

دستور تهیه رولت خامه ای

مواد مورد نیاز درست کردن رولت خامه ای :

  • تخم مرغ ۵ عدد
  • شکر ۱۵۰ گرم
  • آبجوش ۱/۲ استکان
  • شربت ۱/۴ استکان
  • آرد ۱۵۰ گرم
  • خامه فرم گرفته به مقدار لازم
  • شکلات برای تزئین به مقدار لازم

روش تهیه رولت خامه ای :

در ابتدا زرده و سفیده تخم مرغ را از هم جدا کنید. بعد زرده ها را با شکر مخلوط کنید و با همزن خوب بزنید. در ادامه آبجوش را به آن اضافه کنید و به هم زدن ادامه دهید تا مایه سفید و غلیظ شود. در این مرحله شربت را به این مواد اضافه کنید. نکته مهم آنکه سفیده ها را جداگانه بزنید تا فرم بگیرد. سپس زرده و سفیده را با هم مخلوط کنید.
در گام بعدی از این آموزش از سایت پورتال رنگی آرد را به مخلوط زرده و سفیده تخم مرغ اضافه کنید و همه مواد را به آرامی با هم مخلوط کنید.

درست کردن رولت خامه ای

مرحله پخت رولت خامه ای
برای پخت این نوع رولت، کف یک سینی ۴۰ در ۶۰ سانتیمتری را کاغذ بیندازید. مایه به دست آمده در مرحله پیشین  را روی کاغذ بریزید و با پالت روی آن را صاف کنید و در فری که از قبل گرم کرده اید با درجه آخر آن، به مدت ۱۰ دقیقه قرار دهید تا بپزد.
بعد از اینکه نان رولت را از فر خارج کردید، روی آن را بپوشانید تا خنک شود. رولت را روی یک کاغذ روغنی برگردانید. سپس آن را لوله کنید و به مدت ۱ ساعت اجازه دهید که بماند.
بعد از یک ساعت، نان را باز کنید و سطح آن را با خامه فرم گرفته بپوشانید و دوباره آن را لوله کنید و در ظرف مورد نظرتان قرار دهید.
و در گام آخر روی رولت را با شکلات یا خامه به دلخواه تزئین کنید.
نوش جان…

پورتال رنگی _ طرز تهیه رولت خامه‌ای
منبع: بیتوته

برچسب ها

2

Please Login to comment
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
فاطمه

عالی بود مرسی تشکرررررر

طرز تهیه رولت خامه ای

عالی بود مرسی