طرز تهیه شربت توت فرنگی

نوشیدنی سرد و گرم ۱۲ مهر ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

طرز تهیه شربت توت فرنگی

در اینجا شما می توانید از توت فرنگی های تازه، یک شربت توت فرنگی بسیار خوشمزه درست کنید.

مواد مورد نیاز

  • توت فرنگی تازه یا یخ زده
  • برای هر کیلوگرم توت فرنگی، ۵۰۰-۷۰۰ میلی لیتر آب
  • برای هر لیتر آب توت فرنگی، ۷۵۰ گرم شکر قهوه ای

طرز تهیه شربت توت فرنگی

۱٫ یک قابلمه برداشته و توت فرنگی ها را در آن بریزید، مقدار آب گفته شده را بر روی توت فرنگی ها ریخته و آن ها را تا هنگامی که بخوبی له شوند، بپزید.اگر شما از توت فرنگی تازه استفاده می کنید، آن ها را به خوبی شسته و صبر کنید کمی خشک شوند، سپس آن ها را به همین روش بپزید.
۲٫ توت فرنگی های پخته شده را در توری ریخته و به مدت ۱۲-۲۴ ساعت صبر کنید تا آب توت فرنگی از گوشت آن به خوبی جدا شود.
۳٫ آب توت فرنگی را دوباره بر روی حرارت گذاشته و بجوشانید. در حالی که آن را هم می زنید، شکر را به آن اضافه کنید. هنگامی که آب توت فرنگی در حال جوشیدن است، کف های روی سطح آمده را بگیرید. هنگامی که دیگر کفی بر روی سطح نباشد، این نشانه آن است که پخت و جوشاندن آب توت فرنگی کافی است.

طرز تهیه شربت توت فرنگی

طرز تهیه شربت توت فرنگی

 

۴٫ چند بطری از قبل شسته و خشک شده را در فری که از قبل در دمای ۱۰۰-۱۱۰ درجه سانتی گراد گرم شده است، قرار داده و گرم کنید. در حالی که بطری ها هنوز داغ هستند، آب توت فرنگی داغ را در آن ها بریزید و بلافاصله درب بطری ها را که از قبل در الکل قرار داده بودید، ببندید.
۵٫ هنگامی که بطری ها کاملا خنک شدند، آن ها را در قابلمه بزرگی قرار دهید. مطمئن شوید که بطری ها در قابلمه با هم تماسی نداشته باشند.
۶٫ قابلمه را از آب پر کنید، به گونه ای که ۲-۳ سانتی متر از ارتفاع دیواره بطری ها در آب قرار بگیرد. سپس بطری ها را در دمایی پایین در حدی که آب موج دار شود، گرم کنید. بطری ها را به مدت ۱۰ دقیقه گرم نگه دارید.
۷٫ بطری ها را در آب باقی بگذارید و صبر کنید تا به طور کامل خنک شوند.
۸٫ شربت توت فرنگی شما آماده است، شما می توانید آن را در مکانی تاریک و خنک برای چندین سال سالم نگه داری کنید.
علاوه براینکه شربت توت فرنگی طعم بسیار خوشمزه ای دارد، همچنین دارای بوی بسیار دلپذیری نیز می باشد. شما می توانید از آن برای تزئین پودینگ ها و بسیاری از دسرهای دیگر نیز استفاده کنید.

 

پورتال رنگی – طرز تهیه شربت توت فرنگی
مترجم : الهه تدین

loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !