طرز تهیه ماسک گل ختمی برای رفع جوش صورت

پزشکی و سلامت2 ۰۹ اسفند ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

طرز تهیه ماسک گل ختمی برای رفع جوش صورت

اگر صورت شما هم جوش می زند و شما دوست دارید این جوش ها را از روی صورت خود حذف کنید، با این مطلب از دلنگاره همراه باشید تا روشی طبیعی برای این هدفتان به شما معرفی شود.

گل ختمی
گل ختمی، ملین و برطرف کننده یبوست، برطرف کننده بیماری‌های تنفسی، از بین برنده سرفه‌های خشک، تنظیم عادت ماهانه، پایین آورنده تب، درمان اسهال خونی، تنظیم کننده قند خون و برطرف کننده گلو درد است. دمنوش این گیاه مخصوصا برای افرادی که به سرفه‌های خشک شدید بعد از سرماخوردگی دچار شده‌اند، بسیار مفید است. همان سرفه‌های خشکی که بعد از یک سرماخوردگی شدید تا روزها بعد دست از سر شما بر نمی‌دارد و گلوی‌تان را آزار می‌دهد. علاوه بر تمام این خواص بی‌نظیر، این گیاه برای درمان مشکلات کبدی و جوش‎های صورت که منشا کبدی دارند نیز مفید است.

روش رفع جوش صورت با گل ختمی
برای درمان سرفه و گلودرد باید از جوشانده گل ختمی که یک مایع لعابدار است و مخلوط کردن آن با یک قاشق عسل، استفاده کرد. از این ترکیب، یک ضد سرفه قوی به دست می‌آید. اما از آسیاب گلبرگ‌های خشک شده این گل و خیساندن آن به مدت ۸ ساعت در آب یا عرق کاسنی برای درمان امراض کبدی و جوش صورت می‌توان بهره گرفت. قابل توجه این که چون این گیاه طبع سرد دارد، افرادی که سرد مزاج هستند باید آن را با عسل میل کنند.

برچسب ها

Please Login to comment