طرز تهیه کره کنجد خوشمزه و سالم

کرم و رومال ۰۱ آبان ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

طرز تهیه کره کنجد خوشمزه و سالم

برای تهیه کره کنجد شما به دانه های کنجد و روغن زیتون (معمولا ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون برای ۱ فنجان کنجد، البته بسته به غلظت کره) نیاز دارید.
شما می توانید از دانه های کنجد سفید، قهوه ای و سیاه یا کنجد با پوست استفاده کنید. همچنین می توانید به جای روغن زیتون، از روغن نارگیل یا روغن کنجد نیز استفاده کنید.
اگر شما از کنجد با پوست استفاده می کنید، لازم است که ابتدا دانه های کنجد را در آب خیس کنید. با این کار پوسته های دانه های کنجد براحتی از آن جدا می شوند. اگر از کنجد پوست کنده استفاده می کنید، می توانید آن ها را برشته کرده و در تهیه کره کنجدی استفاده کنید.

طرز تهیه کره کنجد خوشمزه و سالم

طرز تهیه کره کنجد خوشمزه و سالم

 

دانه های کنجد پوست کنده را به مدت ۱۰ دقیقه بر روی حرارت برشته کنید، دائما آنها را هم بزنید (مراقب باشید چون کنجد خیلی زود می سوزد). سپس هنگامی که دانه های کنجد کمی خنک شد، کنجد را در مخلوط کن ریخته و با روغن زیتون به خوبی مخلوط کنید تا خمیری نرم و خامه ای بدست آید. در صورتی که دوست دارید کره شما رقیق تر باشد، می توانید مقدار بیشتری روغن زیتون به آن اضافه کنید.
علاوه براین اگر مایلید که کره شما مزه قوی تری داشته باشد، می توانید ترکیبات دیگری مانند آب لیمو، نمک دریا، سیر، یا اگر دوست دارید دارای طعمی شیرین باشد، می توانید به آن کاکائو، وانیل، شکلات یا مواد دلخواه دیگری نیز اضافه کنید.
شما می توانید از این کره کنجدی برای تهیه سالادهای مختلف استفاده کنید یا در تهیه و تزیین کیک و کلوچه آن را مصرف کنید.

به گفته یک متخصص تغذیه، از دید طب سنتی، کنجد بسیار مغذی و دارای طبع گرم می باشد. کره این گیاه، غذای بسیار خوبی برای رشد کودکان است. کره کنجدی مانند ارده بوده و بسیار مقوی است.

 

پورتال رنگی – طرز تهیه کره کنجد خوشمزه و سالم
مطلب ویژه تاروت رنگی – مترجم: الهه تدین

Please Login to comment