ظروف تفلون را بشناسید

پزشکی و سلامت5 ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ یک دیدگاه

ظروف تفلون را بشناسید

ظروف تفلون را بشناسید

ظروف تفلون را بشناسید

ظروف تفلون

ظروف تفلون را بشناسید : این خیلی حیرت آور است وقتی که بدانیم هر روز به تعداد کسانی که از ظروف غیر چوبی در آشپزخانه خود استفاده میکنند، افزوده میشود. دلیل آن نیز بسیار ساده است چون بسیار راحت تمیز میشوند و چربی های داخل آنها به راحتی پاک میشوند. ولی متاسفانه مواد تفلونی که کف ظروف را می پوشانند تا خاصیت ضد چسبندگی به آنها بدهند خطرات زیادی برای انسان به همراه دارند. اگر به تفلون حرارتی بیش از ۵۰۰ درجه فارنهایت برسد از خود گازی تولید میکند که بسیار سمی است. ولی این شرایط بدتر نیز میشود وقتی بفهمیم که این گازها در ظروف خش دار در دماهای بسیار پایین تر آزاد میشود. بنابر این راهکار های زیر را به دقت مطالعه کنید:
بهتر است تا حد امکان استفاده از ظروف تفلون را محدود کنید و برای تهیه غذاهای مایع مانند سوپ و جوشاندن شیر که نیازی به خاصیت نچسب بودن این ظروف ندارید از آنها استفاده نکنید و غذای بچه‌ها را هم در این ظروف نپزید.
ظروف تفلون را با ابر نرم بشویید تا خراش برندارند. برای شستن این ظروف از اسفنج زبر و سیم ظرفشویی استفاده نکنید چون با این کار پوشش داخلی ظرف آسیب می‎بیند و احتمال آزاد شدن مواد سمی آن افزایش می‎یابد.
از ظروف تفلونی که دچار آسیب شده‌اند و در اثر شستشو یا کشیدن قاشق خراش‌ هایی در آنها ایجاد شده است به هیچ وجه استفاده نکنید. احتمال ورود مواد زیان‎آور به بدن از طریق ظروف تفلونی که هنگام پخت‌ و پز آسیب دیده‌اند، بیشتر است.
به هیچ وجه برای صرفه‌ جویی در اقتصاد خانواده ظروف تفلون را بازسازی نکنید. نوع ماده مصرفی و شیوه کار واحدهای بازسازی ظروف تفلون مورد تایید وزارت بهداشت نیست. بررسی‌های آزمایشگاهی روی موش‌ها نشان داده است که بازسازی غیر بهداشتی ظروف و حتی استفاده از ظروفی که در کارخانه‌ های بدون پروانه وزارت بهداشت و استاندارد ملی ایران ساخته می‌شود، می‌تواند بیماری‌ های خطرناکی مانند سرطان کبد، بیضه، پستان و پانکراس را در پی داشته باشد.

نُقل خبر _ ظروف تفلون را بشناسید
تفلون های خطزناک

برچسب ها

1

Please Login to comment
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
saba

سلام . مرسی . مطلب مفیدی بود …در مورد ظروف چدن، سرامیک و استیل هم واسمون مطلب بگذارین . تشکر از سایت زیبا و جذابتون