علائم اولیه بارداری (بخش اول)

پزشکی و سلامت2 ۲۳ آبان ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

علائم اولیه بارداری (بخش اول)

بارداری از مراحل حساس زندگی خانمها است که دارای نشانه هایی است که در این مطلب از دلنگاره به این علائم و نشانه ها در بخش اول پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

درسته که بهترین روش برای تایید بارداری، آزمایشه، اما برخی علائم هستن که میتونن نشونه بارداری باشن. این نشونه ها سخت قابل شناسایی هستن، چون شبیه به سندرم پیش از قاعدگی هستن. مسئله دیگه ای که باید در ذهن داشته باشین اینه که بدن هر زنی نسبت به یه زن دیگه متفاوته، پس نشانه های بارداری هم از یه زن به یه زن دیگه هم میتونه متفاوت باشه.

و اما برخی از نشانه های اولیه بارداری:

لکه بینی

چند روز بعد از لقاح، جنین خودش رو به رحم شما متصل میکنه، و همین میتونه باعث لکه بینی بشه. به این اتفاق خونریزی لانه گزینی (implantation bleeding) میگن و بین ۶ تا ۱۲ روز بعد از لقاح اتفاق میفته. لکه بینی ممکنه با گرفتگی شبیه به گرفتگی قاعدگی همراه باشه.

حساس شدن به درد

یکی از اولین نشانه های بارداری اینه که معمولا سینه ها متورم و حساس میشن. این اتفاق ناشی از افزایش هورمون پروژسترون در بدنه، و همچنین به این خاطر که بدن آب بیشتری در طول دوره بارداری نگه داشته و باعث میشه احساس پف کردگی کنین.

خستگی

پروژسترون افزایش یافته شما رو فرسوده میکنه، بخصوص در سه ماهه اول بارداری. خستگی معمولا در سه ماهه دوم بیشتر شده و در سه ماهه سوم به همون میزان برمیگرده.

حالت تهوع

حالت تهوع به خصوص صبح ها یه نشونه شایع بارداریه، البته همه زنان دچارش نمیشن. حالت تهوع ممکنه هر زمان از روز اتفاق بیفته، اما بیشتر صبح ها شایعه.

تکرر ادرار

وقتی باردارید، باید دائم دستشویی برین؛ اول به این خاطر که کلیه ها ادرار بیشتری تولید میکنن و دوم به این دلیل که جنین در حال رشده و فشار بیشتری به مثانه شما میاره.

عدم وقوع قاعدگی

این مطمئن ترین نشونه بارداریه، در هر صورت، باید حتما آزمایش بارداری بدین تا تاییدش کنه، چون پریود نشدن میتونه به خاطر عوامل دیگه ای مثل استرس و رژیم غذایی ضعیف هم باشه.

حساس شدن به بو

بیشتر زنان در طول دوره بارداری به بوهای مختلف خیلی حساس میشن. زیست شناسان تکاملی میگن، این امر باعث میشه تا زنان بتونن غذاهای فاسد یا آلوده رو شناسایی کرده و در جهت محافظت از کودک، از خوردن این غذاها اجتناب کنن.

بالا رفتن دمای پایه

اگه دارین دمای پایه بدن رو ردیابی میکنین که زمان تخمک گذاری رو پیدا کنین، و متوجه شدید که دمای پایه افزایش پیدا کرده و ثابت مونده پس بارداری هستین.

 

loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !