. علت مصرف سه تا پنج فنجان قهوه در روز چیست؟ - پورتال رنگی

علت مصرف سه تا پنج فنجان قهوه در روز چیست؟

علت مصرف سه تا پنج فنجان قهوه در روز چیست؟

قهوه یکی از نوشیدنی های خوشمزه با خواص بی شمار است که اخیرا خبرهای دنیای پزشکی حاکی از تاکید متخصصین بر مصرف آن است که در این مطلب به ان پرداخته ایم.

علت مصرف سه تا پنج فنجان قهوه در روز

مطالعات علمی محققان نشان داده که نوشیدن منظم قهوه سیاه یا تلخ در روز می تواند با کاهش احتمال بروز بیماری های مزمن، میزان طول عمر را افزایش دهد.
قهوه نوشیدنی بر ضد مرگ زودرس

یکی از علائق بشر امروزی آن است که بتواند با استفاده از روش های ساده طول عمر بیشتری داشته باشد. مطالعات دانشمندان در دانشگاه هاروارد، نشان داده افرادی که عاشق مصرف قهوه هستند، به طور معنا داری کمتر دچار بیماری های مزمنی مانند بیماری های قلبی و عروقی، سکته قلبی و یا سکته مغزی می شوند. همچنین شیوع بیماری آلزایمر در افراد قهوه خور به مراتب کمتر از افرادی است که چندان تمایلی به مصرف قهوه ندارند.

علت این که قهوه (با کافئین و بدون کافئین) می تواند در افزایش طول عمر موثر باشد، به دلیل وجود ترکیبات آنتی آکسیدانی بسیار قوی آن است. در واقع این ترکیبات آنتی اکسیدانی می توانند به سرعت با ترکیبات مضر موجود در بدن ترکیب شده و اثر آنها را خنثی نمایند. در اثر همین نقش قهوه هم هست که دانشمندان عنوان می کنند قهوه می تواند به عنوان یک نوشیدنی کاهنده بروز بیماری های مزمن و افزایش دهنده طول عمر مطرح باشد.

قهوه سیاه عامل سلامتی
قهوه سیاه عامل سلامتی

در مجموع بر اساس مشاهدات محققان سلامت مشخص شده افرادی که در روز بین سه تا پنج فنجان قهوه خوری، قهوه سیاه (قهوه تلخ) می نوشند، بیشترین شانس افزایش طول عمر را نسبت به سایر افراد خواهند داشت.

loading...
اگه دوست داشتین این مطلبو واسه دوستاتونم بفرستید - زندگی رنگی با پورتال رنگی :)

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !

اطلاع از
wpDiscuz