علت پرخوری و افزایش اشتها در زمستان

پزشکی و سلامت2 ۱۸ دی ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

علت پرخوری و افزایش اشتها در زمستان

برخی از افراد از افزایش وزن خود در فصل زمستان گلایه دارند و ما در این مطلب از سایت دلنگاره برای شما عنوان کرده ایم که چرا در زمستان میزان اشتها افزایش می یابد.

علت پرخوری و افزایش اشتها در زمستان

افزایش اشتها و اضافه وزن در زمستان

اخیراً مطالعه ای جدید نشان داده است که در فصل زمستان تمایل افراد به خوردن بیش از حد افزایش یافته و توانایی ممانعت از چاقی محدود می شود.

به گفته محققان دانشگاه اکستر اhtchda نگلستان، هنوز یک مکانیسم تکاملی برای کمک به افراد در جهت غلبه بر حس علاقه بیش از حد به مواد غذایی شیرین، چرب و ناسالم وجود ندارد تا مانع از چاقی بیش از حد در افراد شود.

این تیم تحقیق دریافتند که افراد در فصل زمستان به شکل ناخودآگاهانه تمایل بیشتری به خوردن بیش از حد داشته و از اینرو توانایی شان در ممانعت از چاقی در این فصل بسیار محدود است.

به گفته این محققان اصرار حفظ چربی بدن به هنگام کمیاب شدن برخی مواد خوراکی در فصل زمستان، در این فصل قوی تر می شود. این مسئله بیانگر این مسئله است که چرا افراد از خوردن زیاد در کریسمس لذت می برند.

محققان با استفاده از مدل سازی کامپیوتری میزان ذخیره سازی چربی موجودات و همچنین انسان ها را پیش بینی نمودند.

افراد توانایی تشخیص خوردن به اندازه کافی را دارند، اما در عوض به هنگام رویارویی با مواد غذایی مصنوعی دنیای مدرن امروزی که مملو از مواد قندی و طعم وسوسه کننده است، کنترل کمی بر اراده خود دارند.

Please Login to comment