علت پرش پلک چشم و راه درمان آن - پورتال رنگی

چشم و بینایی ۱۳ آبان ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

علت پرش پلک چشم و راه درمان آن

چشم از جمله اعضایی از بدن است که نیاز به مراقبت و حساسیت خاصی دارد. یکی از مشکلاتی که ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد پرش های لحظه ای پلک چشم است. اگر کنجکاو هستید که علت این امر را بدانید با ما همراه شوید.
یکی از عارضه های چشمی پرش پلک چشم است که می تواند علل مختلفی داشته باشد.

علت پرش پلک چشم و راه درمان آن

به چه علت پلک چشم ها می پرند؟

دکتر کی‌پور اپتومتریست، گفت: پرش چشم عارضه‌ای معمول اما خوش خیم است که به انقباضات متوالی و تکرار شونده عضلات پلک ارتباط دارد و بیشتر افراد ‌درطول زندگی چنین وضعیتی را تجربه می‌کنند. خوب است بدانید که زمان طول کشیدن این عارضه کوتاه است و معمولا بدون راه درمان خاصی برطرف می شود.

علل ایجاد پرش چشم و پلک

عواملی مثل :

  • خستگی و کار مداوم بی وقفه
  • کم خوابی
  • مصرف مفرط مواد حاوی کافئین (قهوه و چای و …)
  • و اضطراب و استرس

می‌توانند به ایجاد حالت پرش چشم منجر شوند.

پرش پلک چشم

چه زمان به پزشک متخصص مراجعه کنیم؟

در موارد شدید که پرش پلک‌ ها به مدت طولانی ادامه پیدا کند و برای فرد آزار دهنده باشد، انجام تدابیر درمانی تخصصی‌تر مثل تزریقات برای فلج ساختن عضلات درگیر که در فواصل زمانی سه ماهه صورت می‌پذیرد و یا انجام اعمال جراحی به منظور خارج کردن عضلات در چشم مبتلا، از دیگر تدابیری است که در موارد مقتضی بعد از ارزیابی‌های لازم توسط متخصص و در صورت ادامه پرش پلک‌ ها صورت کی‌گیرد.
دکتر کی‌پور تاکید کرد: معمولاً اصلاح سبک زندگی و تنظیم الگوی خواب و استراحت و دوری از مواجه با تنش و استرس می‌تواند از بروز پرش پلک‌ها جلوگیری کند.

پورتال رنگی _ علت پرش پلک چشم و راه درمان آن
منبع: عصر ایران
سیمرغ

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of