عوارض ناشی از صاف کردن مو با مواد شیمیایی در منزل

آرایش و زیبایی ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

عوارض ناشی از صاف کردن مو با مواد شیمیایی در منزل

صاف کردن مو با مواد شیمیایی : صاف کردن مو از جمله کارهایی است که خانم ها علاقه زیادی به آن دارند. اما لازم است به عوارض ناشی از صاف کردن مو با مواد شیمیایی هم توجه داشته باشیم.

نازک و ضعیف شدن موها

ریختن کمی مو بر اثر تغییرات هورمونی عادی است زیرا هر فرد روزانه پنجاه تا صد تار موی خود را از دست می‌دهد. مصرف مواد شیمیایی مختلف روی موها سبب ضعیف و نازک شدن آن‌ها می‌شود. نازک شدن مو می‌تواند باعث بروز مشکلات جدی شود، زیرا ریشه‌ی مو شل شده و موها خودشان را از ریشه جدا می‌کنند.

عوارض صاف کردن مو

سرگیجه، حالت تهوع، تأثیر بر چشم و حنجره

هنگام صاف کردن موها امکان دارد مواد شیمیایی مورد استفاده باعث سرگیجه و یا حالت تهوع شود. احساس سوزش امکان دارد به چشم‌ها منقل شده و یا باعث خارش هنجره شود.

مصرف زیاد سرم و لوسیون ها باعث چربی مو می شود

سرم و لوسیون هایی که در بازار برای صاف کردن موها موجودند همیشه نتیجه‌ی دلخواه شما را نخواهند داشت. عوارض جانبی لخت کردن موها با این مواد زیاد است. پیشنهاد می‌شود سرم را روی موهای خشک استفاده نکنید، استفاده از آن روی موهای مرطوب بهتر است. مقدار زیاد سرم روی مو می‌تواند رشته‌های مو را صاف و بی‌حالت و روغنی کند.

صاف کردن مو با مواد شیمیایی

مشکلات مربوط به پوست و ریه

ترکیبی به نام آلدئید در مواد شیمیایی ماده‌ای سرطان‌زاست و اثرات جانبی متعددی در پی خواهد داشت. ممکن است در چشم‌ها ناراحتی ایجادشده و اپیدرم ( لایه‌ی بیرونی پوست ) نیز در معرض مواد مضر قرار می‌گیرد. استفاده از مواد شیمیایی می‌تواند منجر به مشکلات تنفسی شود که بر سیستم تنفسی فرد تأثیر منفی برجا می‌گذارد.

به وجود آمدن شوره سر

در این روش‌ها از مواد سمی زیاد استفاده می‌شود و این مواد سمی سبب می‌شوند پوست سر خشک‌شده و مستعد ترک شود. بر اثر خشکی و مصرف زیاد مواد شیمیایی و گرما پوست سر بسیار می‌خارد و این امر زمینه‌ی رشد شوره خواهد شد.

پورتال رنگی _ عوارض ناشی از صاف کردن مو با مواد شیمیایی در منزل
منبع: ۵۰۴۰
صاف کردن مو با مواد شیمیایی

برچسب ها

Please Login to comment