عکسهای دیده نشده از مدل جواهرات کیت میدلتون

زیورآلات ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

عکسهای دیده نشده از مدل جواهرات کیت میدلتون

جواهرات کیت میدلتون : همانطور که می دانید کیت یکی از بانوان مطرح جهان است چرا که علاوه بر اینکه همسر شاهزاده ویلیام است یکی از شیک پوش ترین زنان جهان است. در مطلب پیشین پورتال رنگی مدل لباس او در سفر به کشور هند را برایتان جمع آوری کرده بودیم و در این مطلب سری به جعبه جواهرات او انداخته ایم تا ببینیم مدل جواهرات او چگونه هستند.
کیت میدلتون
کیت میدلتون در حدود یک دهه پیش خیلی اهل جواهرات و زرق و برق نبود، اما دسترسی به جواهرات ملکه الیزابت و از سوی دیگر در اختیار داشتن طراحان بزرگ هر خانمی را به جواهرات علاقه‌مند می‌کند. کیت میدلتون این شانس را دارد که به صورت قرضی یا در بسیاری مواقع به‌عنوان هدیه از جواهرات سلطنتی استفاده کند.

جواهرات چند دلاری تا چند هزار دلاری

بیوگرافی کیت میدلتون
با وجود اینکه کیت میدلتون دیگر به طبقه اشراف انگلستان تعلق دارد اما این دلیل نمی‌شود که تمامی جواهرات او بی‌قیمت یا قیمت‌های نجومی داشته باشد و روند انتخاب جواهرات و برندهای مورد علاقه اشخاص درباری به گونه‌ای است که خیلی اختلاف طبقاتی با دیگر اقشار جامعه به چشم نیاید. در این مورد اگر توجه کرده باشید کیت میدلتون در سفر اخیر خانواده سلطنتی به هندوستان علاوه بر جواهرات چند هزار پوندی از برندی چون «آمپرالی» و لباس‌های به نسبت ارزان‌قیمت «نعیم خان» و «آنیتا دانگری»،گوشواره‌های ۶/۶۰ پوندی-به هنگام بازدید از تاج محل- و گوشواره‌های ۸ پوندی –هنگام حضور در میدان کریکت- نیز به گوش داشت. در مواردی مشابه نیز در هنگام تماشای فیلم دیدنی «ماندلا: راه طولانی تا آزادی» گردنبند درخشان برند «زارا» را به گردن داشت که با وجود ظاهر بسیار گران‌قیمت، تنها ۱۹/۹۹ پوند قیمت داشت. دوشس کمبریج با این کار نشان داد که برای زیبا جلوه کردن و ظاهری برجسته به لباس‌ها و متعلقات گران‌قیمت نیازی نیست و تنها کافی است که کمی خوش سلیقه و خلاق باشید.

در جعبه جواهرات دوشس کمبریج چه خبر است؟

بیوگرافی کامل کیت میدلتون
کیت میدلتون علاوه بر جواهرات شخصی خود که مربوط به پیش از ازدواج است و یا جواهرات دریافتی در هنگام نامزدی و هدایای سفرا یا بزرگان کشورهای مختلف، در جعبه جواهرات خود جواهرات گران‌قیمت و تاریخی نیز نگهداری می‌کند که دهه‌ها در میان خانواده سلطنتی دست به دست چرخیده و اینک او صاحب آنهاست. در اینجا به مهمترین این جواهرات نگاهی خواهیم داشت.

 

سر آذین «Halo» یا حلقه نور

مدل لباس کیت میدلتون
شاید معروف‌ترین قطعه جواهر به امانت گرفته شده جعبه جواهر کیت میدلتون، همین نیم تاج ساخته شده توسط برند «کارتیه» باشد که دوشس به هنگام ازدواج در سال ۲۰۱۱ بر سر داشت. این نیم تاج در سال ۱۹۳۶ توسط جورج ششم-دوک یورک- به‌عنوان هدیه سالگرد ازدواج به همسرش ملکه الیزابت یا ملکه مادر هدیه شده است. پس از آن ملکه مادر آن را به‌عنوان هدیه تولد هجده سالگی به ملکه الیزابت دوم هدیه کرد و تا به امروز نیز جزو مجموعه شخصی اوست و فعلا به امانت در اختیار دوشس کمبریج است. این سر آذین ۱۶ نقش طوماری از کوچک به بزرگ،۷۳۹ برلیان و ۱۴۹ الماس تشکیل شده است. این سر آذین پیش از این توسط بانوان رتبه بالای دربار و خانواده سلطنتی از جمله شاهزاده خانم مارگارت و شاهزاده خانم آن بر سر گذاشته شده است. از دهه هفتاد میلادی تا به امروز کیت میدلتون اولین کسی است که این سر آذین را مورد استفاده قرار داده است.

 

سنجاق سینه سرخس نیوزیلندی

مدل جواهرات کیت میدلتون
دوشس کمبریج در بازدید رسمی از نیوزیلند این سنجاق سینه متعلق به ملکه الیزابت دوم را بر سینه داشته است. این قطعه جواهر در تور جهانی تاجگذاری ملکه الیزابت دوم در خلال سال‌های ۱۹۵۳ و ۱۹۵۴ به او هدیه شده است. این سنجاق سینه توسط گروهی از زنان نیوزیلندی برای نشان دادن احترام به ملکه هدیه شده است. سرخس یکی از مهم‌ترین نشان‌های افتخار نیوزیلندی است. ملکه الیزابت دوم در بسیاری از دیدارها و روابط خود با نیوزیلند از این سنجاق سینه استفاده کرده است و کیت میدلتون اولین کسی است که توانسته این سنجاق سینه را از ملکه الیزابت دوم به امانت بگیرد.

 

حلقه نامزدی پرنسس دایانا

کیت میدلتون و شاهزاده ویلیام
این قطعه جواهر از پراستفاده‌ترین جواهرات کیت میدلتون است و شاهزاده ویلیام علاقه بسیار خاصی به این انگشتر دارد. این حلقه نامزدی نفیس پیش از این متعلق به پرنسس دایانا بوده که شاهزاده ویلیام آن را به‌عنوان حلقه نامزدی به کیت میدلتون هدیه کرد. این حلقه نامزدی در فوریه ۱۹۸۱ پس از نامزدی مخفیانه پرنس چارلز و دایانا از جواهرساز سلطنتی «گارارد» خریداری شده است. این انگشتر از ۱۴ الماس نگینی، یاقوت آبی کبود بیضی شکل ۱۲ قیراطی و طلای ۱۸ عیار ساخته شده است. نکته جالب توجه در رابطه با این حلقه این است که برخلاف تمامی حلقه‌های نامزدی خاندان سلطنتی که به صورت سفارشی ساخته می شود، این حلقه جزو مجموعه خرده فروشی گارارد بوده است. این حلقه پس از مرگ دایانا به پرنس هری رسید که او هم در نهایت آن را برای نامزدی به برادرش پرنس ویلیام تقدیم کرد.

 

حلقه نامزدی دایانا و کیت حلقه ممنوع!

قرار بود که نسخه کپی حلقه نامزدی یک میلیون دلاری پرنسس دایانا قطعه جواهر اصلی مجموعه جواهرات سلطنتی برای عرضه به عموم باشد، اما این انگشتر باوجود تولید، امسال به همراه مجموعه به بازار عرضه نشد. منابع نزدیک به کاخ سلطنتی بر این باورند که خود شاهزاده خانم کیت میدلتون فروش این انگشتر را ممنوع کرده است، به این دلیل که این انگشتر برای خانواده سلطنتی به‌ویژه پرنس ویلیام جنبه بسیار شخصی دارد. گردنبند و گوشواره هماهنگ با این انگشتر همچنان در این مجموعه موجود و به قیمت ۱۴ تا ۳۰ پوند به فروش می‌رسد. البته باید اشاره کرد که نمونه مینیاتوری این انگشتر به عنوان پلاک گردنبند یا دستبند در این مجموعه عرضه شده و قیمت آن ۱۰۰ پوند است.

 

سنجاق سینه برگ افرا

خانواده سلطنتی بریتانیا
این سنجاق سینه تاریخی پیش از رهسپاری کیت و شاهزاده ویلیام به تور بازدید از کشورهای آمریکای شمالی در سال ۲۰۱۱ از سوی ملکه الیزابت دوم به کیت میدلتون امانت داده شده است. این سنجاق سینه در ابتدا از سوی جورج ششم به ملکه مادر هدیه شده است، پیش از آنکه در سال ۱۹۳۹ به اولین بازدید رسمی خود از کانادا بروند. پس از آن دوشس کورنوال، کامیلا و ملکه الیزابت دوم هر دو این سنجاق سینه را در سفر به کانادا بر سینه داشته‌اند.

 

گردنبند نظام حیدرآباد

مدل آرایش کیت میدلتون
دوشس کمبریج به‌طور معمول جواهراتی در این اندازه و بزرگی را مورد استفاده قرار نمی‌دهد. اما بر طبق گزارش‌ها اوایل امسال ملکه الیزابت دوم دستور داده است که کیت دسترسی بیشتری به مجموعه جواهرات سلطنتی داشته باشد تا بیشتر «شاهزاده وار» به نظر برسد. این گردنبند از سوی نظام حیدرآباد، از سلاطین آصفیه هند به‌عنوان هدیه عروسی به ملکه الیزابت دوم هدیه شده است. در آن زمان او به ملکه الیزابت دوم گفته بود که هر جواهری که می‌خواهد از مجموعه جواهرات «کارتیه» انتخاب کند و ملکه هم این گردنبند عظیم با ۵۱ الماس را انتخاب کرده بود.

 

سرآذین لوتوس

لباس عروس کیت میدلتون
در دسامبر سال ۲۰۱۳ کیت میدلتون برای دومین بار از نیم‌تاج استفاده کرده است. مانند بیشتر جواهرات این فهرست این نیم‌تاج نیز پیش از این به ملکه مادر تعلق داشته است. این نیم تاج در ابتدا گردنبند بوده و در سال ۱۹۲۳ به عنوان هدیه عروسی به ملکه مادر هدیه شده است. این گردنبند به درخواست جورج ششم توسط «گارارد» جواهرساز سلطنتی به سرآذین تبدیل شده است. این شیوه از تبدیل جواهرات در میان خاندان سلطنتی بسیار رایج است و پیش از نیز پرنسس دایانا بسیاری از جواهرات خود را از این طریق بازسازی و نوسازی کرده بود. این گردنبند در نهایت به پرنسس مارگارت دیگر دختر ملکه مادر رسید و پس از مرگ او در سال ۲۰۰۲ به مجموعه جواهرات سلطنتی بازگردانده شد و هم‌اکنون در اختیار کیت میدلتون است.

 

سرآذین «گره عشاق کمبریج»

فرزندان کیت میدلتون
در دسامبر سال ۲۰۱۵ کیت میدلتون نیم‌تاج مورد علاقه پرنسس دایانا را در مراسم شام رسمی در کاخ باکینگهام بر سر گذاشت. پرنسس دایانا این نیم‌تاج را در موارد متعددی در نیوزیلند در سال ۱۹۸۳ بر سر گذاشته بود. این نیم‌تاج جزو مجموعه جواهرات ملکه الیزابت دوم بوده و در زمان ازدواج دایانا و پرنس چارلز ملکه الیزابت آن را برای استفاده به دایانا امانت می‌دهد. البته دایانا به دلیل سنگین بودن این نیم‌تاج از نیم‌تاج خانوادگی خود استفاده کرد. ملکه ماری در زمان خود این نیم‌تاج را به جواهرساز سلطنتی سفارش داد و بعدها دست به دست چرخید تا به امروز که در اختیار دوشس کمبریج است.

 

گوشواره‌های آویز ملکه مادر

کیت میدلتون و فرزندانش
در سال ۲۰۱۵ کیت میدلتون گوشواره‌های الماس و یاقوت ملکه مادر را در مراسم پذیرایی از بانوان صندوق‌های سرمایه‌گذاری به گوش داشت. ملکه مادر از طرفداران جواهرات یاقوت نشان بود و در مجموعه به جا مانده از او یاقوت‌های کبود بسیاری وجود دارد. این که گوشواره‌های آویز گفته شده از کجا به ملکه مادر رسیده مشخص نیست.

 

پورتال رنگی _ عکسهای دیده نشده از مدل جواهرات کیت میدلتون
منبع: ویکی پدیا – مدآنلاین
جواهرات کیت میدلتون, مدل جواهرات کیت میدلتون, عکس جواهرات کیت میدلتون

برچسب ها
loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !